Який човен вибрати для риболовлі: різновиди, характеристики, тюнінг

by polefishing
13 перегляди

На що звертають увагу люди, коли вибирають надувний човен ПВХ? По-перше, звичайно, всіх цікавить ціна та зовнішній вигляд. Однак, ці параметри далеко не все вирішують.

У цій статті ми розглянемо безліч питань, пов’язаних з вибором надувних човнів як для риболовлі, так і для полювання або просто відпочинку з сім’єю. Матеріал човна, вантажопідйомність, місткість, наявність транця, кіля, все це і багато іншого ви знайдете в даній статті, які є вже більш серйозними човнами, на які можна встановити потужніші мотори.

Але вибір човна це тільки пів справи, адже якщо ви не хочете гребти веслами, вам знадобиться надійний мотор, вартість якого можна порівняти з самим човном.

Для човнів бувають бензинові та електричні мотори, про бензинові двигуни читайте у статті ” Вибираємо мотор для човна”.

Переглянути та купити рибальські товари, зокрема рибальські човни, можна в інтернет-магазинах.

надувний човен з твердим дном

У плані цін інтернет-магазини рибальського обладнання вигідно відрізняються від реальних магазинів, та й шукати інформацію про ту чи іншому човні простіше в інтернеті.

І ніколи не варто зупинятися на першому-ліпшому сайті, завжди дивіться кілька інтернет-магазинів та оголошень, порівнюйте ціни, читайте відгуки та враховуйте авторитетність сайтів. В інтернеті є безліч сайтів, які продають човни та обладнання до них. наступні питання:

  1. Для чого купуєте човен: риболовля, полювання на качок, туризм, дайвінг.
  2. Яку кількість людей ви братимете з собою в човен?
  3. Яка її вантажопідйомність?
  4. Чи потрібні спальні місця в човні, рубка, тент і т.п.? Чи потрібно мотор? Потрібен кіль? До якої швидкості? ви плануєте розігнатися?
  5. До яких витрат палива ви готові?
  6. У яких умовах і на яких водоймах ви збираєтеся плавати?

Вибір човна грунтується, виходячи з цілей його застосування, і вже стосовно оцінювати всі інші параметри, такі як довжина, форма, матеріал, транец та інше.

Основні показники човнів:

  • Довжина;
  • ширина;
  • діаметр балона;
  • форма корпусу;
  • тип дна;
  • наявність кіля;
  • щільність тканини;
  • кількість сидінь;
  • наявність транця;
  • гарантійний термін обслуговування;
  • кількість герметичних відсіків човна.

 

човен для риболовлі

Технічні характеристики човна Хантер 280 ЛТ

З великого ряду всіляких плавзасобів, представляємо вашій увазі зручний човен Хантер 280 ЛТ. Цей човен виконаний з міцного матеріалу – ПВХ, і він сподобається навіть найвибагливішим рибалкам і спортсменам. Дана модель дуже комфортна, і має всі необхідні засоби для успішної риболовлі. При своїй невисокій ціні, човен включає такі речі:

  1. Весла
  2. Насос
  3. Жорстка розбірна підлога
  4. Сидіння
  5. Носовий тент
  6. Навісний транець для мотора
  7. Тримачі для спінінга

Як вибрати надувний човен для риболовлі?

Найголовнішими питаннями при виборі рибальського човна є: матеріал, місткість, наявність/відсутність транця під мотор, днище човна, камуфляж.

Матеріалом човна бажано вибирати пвх-тканину, вона міцна, довговічна і більшість човнів на ринку зроблено саме з пвх-тканини.

Місткість човна залежить від ваших уподобань, але якщо ви збираєтеся рибалити поодинці, то брати великий тримісний човен не варто. Чим човен місткіший тим він важчий і дорожчий, а це зайві фізичні зусилля і зайва трата грошей. Якщо ви плануєте поставити на човен мотор, то Наявність транцю обов’язково, тому, зверніть увагу на кріплення човна під транець.

Рибальський надувний човен

Дно човна відіграє величезну роль у спінінговій рибалці, адже якщо ви хочете ловити стоячи і далеко закидати приманки, то вам потрібна стійка тверда поверхня. Так що для спінінгової риболовлі жорстка підлога дуже важлива, вона встановлюється в човен окремо. Для донного лову з човна жорстка підлога не обов’язкова. Тверде дно може бути вже в комплекті з човном, але можна придбати його і окремо. Існують також моделі човнів з надувним дном.

Ще один важливий момент – це колір човна. Бажано, щоб він був камуфляжним, щоб човен зливався з ландшафтом у місці лову. Але не варто забувати, що від кольору човна залежить і його нагрівання на сонці. Білі човни менше гріються на сонці, тоді як темніші кольори можуть нагріватися до 50 градусів і вище. Перегрів човна може призвести до пошкодження цілісності балонів, через що човен може почати спускати повітря. Кріпляться вони або на сидіння, або встановлюються прямо на підлозі човна.

різновиди надувних човнів

Пасажиромісткість залежить від довжини човна:

  • для однієї людини — 2–2,5 метрів;
  • для двох — 2,5–3,5 метрів;
  • для трьох — від 3,9 метрів;
  • для чотирьох осіб — 4,3 метри.

Який човен вибрати для риболовлі

Який човен потрібний для риболовлі: гребний чи моторний? Відповісти це питання теж легко. Якщо рибні місця знаходяться недалеко, і ви ловите рибу на закритій водоймі, і немає великої хвилі, то варто звернути увагу на звичайні човни з веслами. Зазвичай вони комплектуються слонню на дні. Її присутність збільшує стійкість рибалки у човні, і закидати спінінг вам буде досить зручно.

Великою перевагою невеликих гребних човнів є легкість і компактність. У складеному стані їх можна носити у спеціальному рюкзаку. Якщо ви вирушаєте на відпочинок з автомобілем, то крім човна в багажнику поміститися ще багато речей.

Як вибрати надувний човен для полювання?

Сьогодні більшість людей виходять на полювання не заради видобутку, а щоб відпочити та отримати задоволення. Зазвичай, вибирається краща рушниця і краща амуніція. Того ж принципу потрібно і вибирати і човен.

Колір човна варто вибирати камуфляжний. Це непомітно, і стильно. І ще: варто вибирати кільовий човен завдовжки понад 3,5 метри. Вона повинна бути стійкою, надійною та маскувальною. Тільки човни такого типу дозволять стріляти зі становища стоячи і ховатися від дичини в очереті. Потрібні для цього і відповідні розміри, щільність та колір.

Необхідний ще й великий діаметр балона, каркас повинен володіти кількома герметичними відсіками. Є моделі човнів, діаметр балонів яких становить понад п’ятдесят сантиметрів, а ширина корпусу – два метри, а кількість відсіків досягає шести! Навіть якщо прострілити три балони, човен залишиться на плаву, і ви не потопите все спорядження в човні, видобуток, а головне — самого себе.

надувний човен для полювання та риболовлі

 опудало качок

У водоймах з густою рослинністю зазвичай використовуються опудала качок.

Для тих хто любить полювання так само, як і рибалку, опудало качок Flambeau Uvision™ стануть незамінними помічниками.

Човен з мотором на підвісному транці

Якщо вас не хочете веслувати веслами, тоді вибирайте ПВХ-човен під мотор. Варто мати на увазі, що на човен з підвісним транцем радять ставити електричний мотор. Але багато рибалок нехтують цією порадою і встановлюють на такі човни бензиновий двигун.

Якщо збираєтеся вчинити так само, то варто придивитися до мотора з потужністю не більше 3 к.с. Хоча навіть ця потужність є занадто великою, оскільки потужність такого двигуна вминатиме балон, а гвинт може залазити під днище. В результаті, потужність наростатиме, а швидкість падатиме, що дуже неефективно. Такий двигун обов’язково потрібно прив’язувати до човна!

Для більш потужних моторів підійдуть надувні човни з вбудованим транцем або алюмінієві човни. Хорошим варіантом для швидкого пересування водоймою є моторний слоневий човен. Транець у ній вмонтовано у каркас. Безпеку збільшують буї-компенсатори, що виступають.

Конструкція подібного роду дозволяє встановити мотор потужністю понад 10 к.с. Більше того, у такому човні більше відсіків у порівнянні з гребним човном, також у такому човні використовуються щільніші тканини. Це забезпечує більшу безпеку та надійність.

Надувні човни з вбудованими транцами можуть мати надувні кілі, які забезпечують їм вихід на гліссування, що суттєво збільшує швидкість човна та ефективність використання палива.

Який човен вибрати для подолання великих відстаней?

Який човен вибрати для риболовлі

У цьому вам допоможе модель, яка здатна переходити до гліссування. Потрібно: надувний кільсон (кіль), стаціонарний транець і жорстке розбірне дно. Довжина такого човна повинна становити 3-4,5 метрів, а потужність двигуна від 10 до 35 кінських сил. Тканина ПВХ у таких човнах повинна бути дуже міцною. Варто вибирати човни більше трьох метрів завдовжки. Такий корпус можна вивести на гліссування, і буде потрібна швидкість.

Який човен підійде любителям занурень?

Для розрахунку потрібно поділити пропоновану вантажопідйомність на чотири. Результат буде приблизно рівним максимальній вазі людини, яка дереться на борт човна. Варто врахувати, що крім людини потрібно додати ще й вагу амуніції. Як вибрати човен для сімейного відпочинку?

У сім’ї як мінімум три особи. Основний нюанс при цьому – на борту діти, тобто потрібний дуже надійний човен! Із цього слід купувати човен довше і ширше.

Важливий ще й діаметр балона, і ізольовані відсіки. Висновок: потрібно вибирати човен завдовжки від 3-4 метри, з надувним кільсоном і дном на стрінгерах. Модель, яка підходить під опис, виходитиме на гліссування.

За відсутності хвилі пасажири будуть себе комфортно почувати. Колір човна для відпочинку можна вибирати на свій смак.

Варто придивитися до білого кольору, тому що він менше гріється на сонці. Хоча білий колір швидко брудниться.

Складання, розбирання, перенесення човнів

Деякі човни неможливо переносити, розбирати, а потім збирати поодинці. З цього випливає питання: який човен вибрати, щоб його можна було б легко збирати і переносити? Човен із кільсоном і дном на стрінгерах зібрати одній людині практично неможливо.

Є й звичайні моделі, які легко збираються та розбираються. Що стосується транспортування, то невеликий ПВХ-човен, довжиною до трьох метрів, можна без проблем підняти і перенесете навіть одній людині. , і її переносити потрібно буде вже вдвох. При транспортуванні дуже допомагають ручки на конусах та носі човна.

Загалом, якщо ви зібралися купувати надувний човен, вам варто порівняти ціни на різних сайтах, почитати оголошення про б.у. човнах, поцікавитися відгуками інших покупців, і тоді ви зможете вибрати найбільш оптимальний варіант для себе.

  1. Навісні транці;
  2. надувні крісла;
  3. сидіння;
  4. тенти;
  5. весла;
  6. жорстке дно;
  7. насоси;
  8. уключини;
  9. ручки;
  10. леероутримувачі;
  11. ремкомплекти;
  12. слані днищові;
  13. клапани;
  14. транцеві колеса ;
  15. Майданчики для ехолота;
  16. тримачі вудилищ.

You may also like