Для лову ляща застосовуються найрізноманітніші насадки, серед яких є черв’як, опариш, мотиль, перловка і навіть макарони-зірочки . Так, багато рибалок вже давно відкрили для себе як приманку звичайне сало, на яке особливо добре клює лящ. Крім того, що така насадка виявляється вельми уловистою, вона дуже зручна в застосуванні і коштує недорого. буває з деякими іншими насадками.
Сало як приманка на ляща використовується і при лові звичайними вудками поплавця, і при лові донними снастями.
Хоча сало дійсно приваблює ляща, зовсім не обов’язково додавати його в підгодову суміш.
Це швидше навіть небажано, адже сало має позитивну або нейтральну плавучість і воно спливатиме, відводячи рибу від гачка.
У підгодовування краще додати опариша, рубаного черв’яка або мотиля, а також якийсь ароматизатор, бажано тваринного походження.
Ловля ляща на сало з човна (відео)
Яке сало використовувати для лову ляща?
Судячи з відгуків багатьох рибалок, найкраще підійде сало з прожилками, яке знаходиться біля шкурки.
На ляща бажано брати більш-менш свіже сало без солі. на деякий час у морозилку. Іноді до сала додають також трохи тертого часнику, що може підвищити привабливість для ляща та карася. Але з часником потрібно бути обережним, іноді часник може відлякати рибу.
Зберігання сала
Знаходячись вже безпосередньо на водоймі, сало варто ховати від прямих сонячних променів під ганчіркою або папером, щоб воно не зіпсувалося у разі літньої спеки.
Лише перед використанням в якості насадки діставайте пару шматочків для зігріву і насаджуйте на гачок.
Щоб зробити приманку ще більш привабливою для ляща, можна поєднати сало з тим же мотилем, опаришем або черв’яками.
Також іноді рибалки вдаються до легкого підфарбовування шматочка сала, щоб зробити насадку краще помітною у воді.
Для підфарбовування шматочків сала можна використовувати сік буряка. донкою
Найчастіше як насадки використовують шматочки сала саме в донному лові. У самій оснастці застосовуються невеликі пружини з густим підгодовуванням, вага пружин в середньому становить 30-60 г (залежно від характеристик вудлища та умов лову).
Довжина вудилища – параметр не надто важливий, ловлять із застосуванням як двометрових, так і триметрових вудилищ. Більш важливо, щоб вудилище було досить пружним та гнучким.
До котушки теж ніяких серйозних вимог не виставляється, підійдуть дешеві безінерційні та інерційні котушки. Найчастіше застосовується моноліска, діаметром – 0.25-0.35 мм.
Сучасним аналогом пружин є методні годівниці (флет). Їх принцип такий самий як і у пружини, основна відмінність у конструкції годівниці. Докладніше про ловлю фідером на флет читайте за посиланням.
Обладнання для лову ляща на сало
Стосовно самої оснастки зауважимо, що до її складу входять вже згадані об’ємні пружинки з власним навантаженням, карабін з вертлюжком, кілька (2-4) поводків та гострі гачки середніх розмірів.
Поводки робляться з плетінки з діаметром 0,15- 0,3 мм, довжина їх становить близько 5-10 см, а кріпляться вони на кінці пружини.
Гачки повинні бути дуже гострими, так як при донному способі лову часто відбувається самопідсікання риби за рахунок ваги годівниці. Радимо використовувати гачки від Owner або Gamakatsu. Де і коли ловити ляща на сало
Пробувати ловити ляща на сало можна практично на будь-якій водоймі, як у теплу, так і в холодну пору року.
Втім, на різних територіях є свої особливості.
Наприклад, на деяких річках лящ добре ловиться на сало лише у літній сезон, коли вода у водоймах тепла. В інших випадках риба непогано ловиться і в зимовий час, причому без особливої вибагливості. Уральські рибалки, наприклад, свідчать про хороший клювання ляща на сало в другій половині осені. Вгадати, на що лящ буде ловитися в конкретний день неможливо, тому завжди беріть з собою кілька насадок, таких як черв’як, опариш, мотиль, пінопласт та інше.
Іншими словами, пробуйте лов на сало на всіх озерах і річках, а вже після деякої практики ви самі побачите, чи ловиться лящ на сало у вашій місцевості. Поводження ляща, підводна зйомка</h2 >