За даними дайверів, які пірнають і в холодну пору, простежується закономірність, що чим менше річка, тим більше минь у ній водяться. У зв’язку з цим вирушити на полювання за миня стоїть на дрібні річки, а вже там кращими конкретними ділянками будуть наступні:
-
- кам’яні насипи штучного та природного характеру;
- устя струмків і дрібних річок;
- прибережні зони з деревами, що впали у водойму, і ями з корчами;
- місця переходу з течії в спокійну воду;
- острівці та нижні кінцівки піщаних кам’яних кіс.
Оскільки зниження температур сприяє падінню рівня активності дрібної риби, вона прямує в найбільш тихі місця, щоб не боротися з течією. У такі місця з метою годівлі прямує ночами та минь.
З цих причин з настанням морозів для лову добре підійде перша берегова брівка, яка часто має тихі місця.
Однак навіть при володінні такими знаннями, пошук місць для лову миня здійснюється способом проб і помилок. На це може піти не один вечір, поки рибалка не виявить справді гарну ділянку водойми. При цьому глибина місць зовсім не критична, часто можна добротно половити і на глибині в 1 м.
Лов на миня вночі
Налим полює в нічний час доби, причому чим гірша і холодніша погода, тим кращою буде активність і клювання риби.
Пов’язано це з тим, що минь недолюблює світлі ночі і тому відмінно клює в похмуру погоду.
У такий час даний хижак не дуже перебірливий у їжі, тому як наживка можуть послужити черв’яки, жаби, живці, п’явки, мертва рибка та інші.
Для лову краще використовувати донку, адже минь в більшості випадків шукає корм саме на дні. У світлий час доби минь ховається в берегових норах, під камінням або в буреломі. Крім того, він любить розміщуватися під плотами і в різних вирах.
Конструкція донки звичайна: вудлище з котушкою та кільцями, а також вантажо, що ковзає, і повідець з гачком. Для зручності можна використовувати оповіщаючі дзвіночки.
Нічний лов на донку здійснюється різними способами. Можна, наприклад, закинути донки, залишивши їх на березі і повернутися за ними лише вранці. При цьому, звичайно, варто пам’ятати, що у разі клювання хижак напевно заплутає снасті. Однак краще залишитися на нічну риболовлю. Крім того, що при клювання і заплутуванні снастей рибалка зможе відразу ж усунути проблему і продовжити подальше полювання на хижого миня, така ночівля супроводжується азартом і відмінною атмосферою.
Лов миня на річці
На річці ловити миня найкраще на ділянках з протяжністю 1,-1,5 км з чистою водою, де є джерельні ключі і велика кількість підводних валунів, брил глини. На великих озерах та водосховищах знайти його дуже важко. Варто зауважити, що минь уникає ділянок водоймища, де водиться сом.
Цей вид риби дуже чутливий до різного роду побутових і промислових забруднення, у зв’язку з чим марно шукати миня в нижній течії річок великих міст, поблизу звалищ чи аграрних комплексів.
Також минь сильно залежить від температури води. Влітку він з метою холодних містечок переміщається до джерел, усть струмків і дрібних річок, а найчастіше ховається в підводні нори раків та інші місця з нижчою температурою.