Запах – головний фактор у приманювання коропа при лові на бойли. Універсальних приманок, природно, не існує, так як у кожного виду риби є свої смакові забаганки: короп віддає перевагу бойлам з фруктовими, солодкуватими запахами, карась дуже любить аромат ванілі або часнику, а плітка добре клює на приманки із запахами смаженого насіння або мигдалю.
Крім того, потрібно враховувати і погодні умови, сезон лову, добу. Іншими словами, збираючись ловити на бойли, потрібно підібрати цілий арсенал приманок із різними запахами, квітами та розмірами. Про те, які бойли краще брати саме на коропа, розповість ця стаття.
Види бойлів
За критерієм плавучості бойли можна розділити на три групи:
- тонучі;
- плаваючі;
- з нейтральною плавучістю.
Різновид плаваючих бойлів називають pop-up (поп-ап).
Оснастка для лову коропа на бойли
У часи, коли бойли тільки набирали популярності, вони насаджувалися прямо на гачок. Проте невдовзі рибаками були вигадані нові, ефективніші варіанти кріплення приманок. Насамперед, набула поширення так зване волосяне оснащення, що передбачає кріплення бойлів на волосінь біля гачка.
Глухе та ковзна оснастка для бойлів
Ковзний короповий монтаж “інлайн”
Виготовлення волосяної оснастки
Як насаджувати бойли
- Беремо відрізок волосіні (довжина близько 30 см) і зав’язуємо на одному кінці петельку.
- Спеціальною голкою підчіплюємо зроблену петлю і насаджуємо бойл на повідець.
- Після цього в петлю вставляється стопор для фіксації приманки.
- Далі, затиснувши бойл великим і вказівним пальцями, починайте намотування волосіні навколо цівки гачка.
- Зробивши 7-8 оборотів, потрібно пропустити кінець волосіні через вушко гачка.
- Затягнувши вузол, можна кріпити повідець до основної волосіні.
Плаваючі бойли на коропа
Бойли, що належать до плаваючого типу, не варять у окропі, а готують у мікрохвильовій печі. Через це приманки виходять легшими, тому й ступінь їх плавучості збільшується. Однак плаваючі бойли мають і недолік, який полягає в їхній рихлості.
Пилові бойли на коропа
Бойли такого типу не підлягають термічній обробці. Пилкові бойли на коропа виготовляються без використання яєць (місце зв’язуючого компонента займають сиропи, мед, патока) і просто висушуються. Після влучення приманки у воду вона починає поступово розчинятися, скидаючи один шар за іншим. У разі додавання в наживку якісних атрактивних компонентів, такі бойли відразу ж привернуть увагу плаваючого недалеко коропа.
Гачки для лову коропа на бойли
Розмір гачків може бути різним, залежно від величини бойлів і бажаного улову. При виборі гачків потрібно звернути увагу на міцність та гостроту виробів.
Карп у більшості випадків засікається самостійно, а тому м’ясиста щелепа пробивається не згодом із сильною підсіканням, а під вагою самої риби. Саме тому гачок має бути дуже гострим та надійним.
Найкращий варіант – ковані гачки з коротким цівкою. В ідеалі відстань від цівки гачка до його жала повинна становити приблизно 1/3 або 1/2 величини бойла. Розміри самих приманок можуть бути досить різними, 5-30 мм. Маленькі бойли використовують частіше для полювання надто обережного або мало активного коропа. Приманки великих розмірів хороші тим, що при їх використанні ліквідується непотрібний клювання дрібної рибки. Крім того, з великого бойла завжди можна зробити меншу наживку, елементарно перерізавши принаду надвоє.
Колір бойлів на коропа
Досі достеменно невідомо, чи дійсно має значення колір бойла. Як би там не було, для придонного лову у водоймах із чистим дном радять використовувати приманки світлих квітів.
У середніх шарах води ловлять на червоні, помаранчеві, жовтуваті бойли, які, за легендою, можуть привернути увагу коропа не лише своїм запахом, а й самим зовнішнім виглядом. Для підгодовування використовуються бойли схожі з тими, що застосовуються безпосередньо як наживка, тобто кольори, розміри і, перш за все, запахи приманок повинні бути однаковими. More
- Dynamite Baits
- Mainline
- Nutrabaits
- Rod Hutchinson
- Den Baits
- Solar
- Richworth;
- Tandem Baits;
- Prologic.