Жерех відрізняється сильною полохливістю. При лові спінінгом треба пам’ятати, що при наближенні до зграї даної риби, вона буде систематично віддалятися, не підпускаючи вас ближче, ніж на 80-100 м. У період нересту жереха рівень полохливості знижується, проте все одно не варто нехтувати маскуванням: доречним уникнути яскравих кольорів в одязі, найкраще використовувати традиційні захисні кольори.
Де ловити жереха
Жерех тримається переважно на перекатах біля струменів, на ділянках плісняв річки, де глибина становить 2-6 м. Годуватися жерех любить у глибоких місцях впадання притоку в головний струмінь, а також на ділянках водоймища зі свіжою водою. Після закінчення нересту він іде на мілини з кругообігами і течією в коряжники, де полює за мальком.
Лов на мілководді
При лові жереха на мілководді передбачається, що той уже віднерестився і годуватиметься мальками. У таких умовах проведення слід здійснювати на поверхні, а асортимент приманок доповнити блешнями-вертушками. Для лову жереху використовуються дуже важкі блешні, що пов’язано насамперед із необхідністю далекого закидання. Дуже привабливими для жереха залишаються кастмайстри. Під кінець літа спостерігається активний жест зграї жереха. Подібні ділянки прозвали котлами, а сам процес – ndash; боєм жереха. Назву отримано від методу полювання: жерех активно б’є мальків, а потім їх поїдає. На великих річках також потрібно дотримання певної відстані до такого котла, щоб не злякати зграю. Приблизно відстань все те ж – 80-100 м.
Лов жереху на спінінг на малій річці
Снасти для лову жереха
Оптимальним варіантом буде спінінг з тестом 50-70 г і довжиною від 3 м. Котушка – ndash; безінерційна зі шпулею від 3000 або мультиплікаторна. Лісочка намотується майже до краю шпулі, щоб забезпечити максимальну дальність польоту приманки. Хоча для жереха і не властиво перекушування волосіні, про міцність останньої все ж варто подбати. Можна брати як плетінку, так і моноліску з діаметром 0,2-0,25.
Кастамайстер вважається кращою приманкою через вагу та дальність закидання. На жереха варто використовувати приманку з вагою від 30 г і більше.
Девон – Принада менш популярна, проте теж досить ефективна. Щоб він не перекручував волосінь, варто обов’язково використовувати вертлюжок. Приманка також має пристойну вагу, що сприяє далекому занедбанню.
Блешні-колебалки, призначені спочатку для лову щук, стануть непоганим варіантом приманки на жереха. Вага – 30-45 гр.
Джиг-приманки прихопити рибалці також варто, особливо для весняного лову на великих глибинах.
Результативним може виявитися і лов жереху на облер. У ході проведення воблера слід постаратися забезпечити ефект періодичного креслення приманкою про дно. Звичайно, ці типи приманок мають недостатню вагу для закидання на далекі дистанції, проте можна прикріпити їх до джигової оснастки (наприклад, до відвідного повідця), що підвищить дальність закидання.
Бомбарда (або сбіруліно) – ще одна відмінна снасть, що має великий поплавок, що летить на пристойні дистанції. Снасть рухається по верху. Сбіруліне – це, власне, сам поплавець, що має велику вантажопідйомність.
Кораблик/Саночки також дуже результативна приманка для лову жереха.
Мушка (Вабик, стример) часто бере участь додаткової приманки і кріпитися на повідку, десь за півметра від основної. Для зменшення можливості перекручування волосіні також можна скористатися вертлюжком. Використовуються і блешні-вертушки з подібним мушкою оперенням поблизу гачка.
Вабік – Досить яскравий варіант мушки з подвійним гачком. Стример же має дуже щільне оперення. При лові на живця варто пам’ятати, що жерех найбільше любить уклейку, верхоплавок та інших дрібних рибок.
Воблери для лову жереха Далекість закидання – один з головних факторів при виборі воблера для лову жереха. У більшості випадків жерех не дає можливості наблизитися до так званого “котлу”, навіть на невеликому човні. Однак, вибираючи воблер, обов’язково беруться до уваги інші параметри, а саме:
- розмір воблера;
- форма;
- робоча глибина;
- стабільність гри на перебігу
З урахуванням того, що даний хижак полює у верхніх шарах води, варто підбирати приманку, що занурює на глибину не більше , Що на 1,5 м. Найбільш привабливою для жереха формою буде подовжений воблер класу Minnow. Забарвлення приманки має відповідати кольору природного видобутку.
Однією з кращих воблеров є представники серії Zip Baits Rigge. Моделі, довжиною в 56 мм, відмінно працюють на глибині від 0,5 до 1,5 м. Способи проведення – рівномірна або інтенсивний твічинг. Дані воблери хороші для лову жереха на слабкому і середньому перебігу.
Тонучий воблер Yo Zuri Minnow 44 буде особливо ефективним для лову у весняних розливах. Він чудово тримається на струмені, легко закидається на великі відстані. Мінусом є те, що він приваблює безліч дрібної риби.
Rapala Husky Jerk, що володіє нейтральною плавучістю, також підійде для лову жереха. Гра його не порушується, який спосіб проводки не використовував би рибалка, а шум воблера ефективно приваблює хижака.
Добре себе зарекомендувала також модель Salmo Thrill. Цей тонучий воблер працює при поглибленні на 0,5 м при швидкій рівномірній проводці. Вага приманки сприяє далекому закиданню. li>Бюджетні котушки на ультралайт
- Оснастки для спінінга
- Види та матеріали вудилищ
- Офсетні гачки
- Плаваючі силіконові приманки
- Силіконові приманки своїми руками
- Снасті для спінінга