Ловля плотви на фідер навесні

by polefishing
17 перегляди

Навесні, також як влітку і восени, плотва добре ловиться донними снастями , зокрема фідером та легшим пікером. Так як навесні плітка підходить досить близько до берега, то і закидати годівницю дуже далеко не доводиться. Зазвичай плітка стоїть біля берега, тому снасть має бути досить легкою.

Стартовий закорм найкраще зробити годівницями великої місткості. Тобто, потрібно зробити десять-п’ятнадцять загодівливих закидів, а потім причепити до оснастки повідець і приступити до лову.

Багато досвідчені рибалки ставлять легкі кормушки фідера, або ж і зовсім обтічні грузила. Пояснюється це тим, що легкі вантажі створюють менший сплеск на воді, що менше лякає рибу в місці лову.Вудилище і котушка повинні відповідати один одному, і якщо ми ловимо на невеликій віддаленості від берега, і застосовуємо при цьому легкі вантажі, то і вудилища бажано підбирати не дуже довгі (3-3.6 метрів) з невеликим тестом (10-50 грамів). Оптимальний розмір котушки 2000–3000. В якості волосіні бажано використовувати тонкий плетений шнур з поводком з флюорокарбону (0.1мм).

Годівницю до основної волосіні можна кріпити найпоширенішими способами: петля гарднера, асиметрична, симетрична петля та трубочка-протизакручувач. На річках бажано використовувати сітчасті металеві годівниці прямокутної або трикутної форми. Для фідерного лову в стоячій воді можна використовувати годівниці будь-якої форми і матеріалу, головне – це ступінь її відкритості, тому що підгодовування повинно добре вимиватися з годівниці навіть за відсутності течії. Легкі годівниці менше занурюються в мул, і снасть виходить легшою та чутливішою.

Кращі оснастки для фідера

Пошук місць плітки

У весняний період плітка збирається в ділянках, що добре прогріваються, тобто на мілководді і трав’янистих місцях, де вона харчується личинками комах, і ікрою інших видів риб. Для успішного лову дуже важливо вибрати правильне місце. Якщо ловити доводиться у стоячих водоймищах, то приманку бажано закидати трохи далі загодовану точку, а потім підтягнути вудлищем або котушкою.

Також варто зазначити, що якщо плотва перестає клювати з дна, то потрібно намагатися ловити її в інших шарах води. Часто плотва піднімається до поверхні в пошуку їжі.

За хорошим уловом можна з’їздити на Ахтубу, адже рибалки з тих місць постійно хвалиться солідними уловами, що не дивно, адже Астрахань знаменита безліччю озер, водних проток і островами.  Риби тут повно цілий рік, через що рибалка в Астраханській області вважається дуже результативною. Плюс до всього – в Астрахані дуже багато рибальських баз, на яких можна не лише порибалити, а й відпочити всією родиною.

На що ловити плотву навесні

Провесною найкращою приманкою для плотви вважається мотиль. На гачок потрібно наживляти одразу кілька личинок. Також варто намагатися ловити на опариша і гнойового хробака. Щоб відсікти дрібну рибу, можна спробувати насадити перловку. Також не варто забувати і про так звані бутерброди – комбінаціях приманок. Наприклад, мотиль + опариш або хробак + опариш.

опариш

Ловиться плотва і на різнокольорові кульки пінопласту. Помічено, що найефективнішим кольором пінопластових кульок є жовта. Кулю потрібно проколювати повністю, залишаючи жало відкритим. Ще однією перспективною приманкою на плітку є тісто.

Підгодовування для плітки навесні

Пригодовування для плітки навесні

При фідерному лові на річці з сильною течією потрібно досить в’язке підгодовування. У водоймі зі стоячої води навпроти – потрібна пухка підгодовування, що легко розчиняється у воді. Часто доводиться комбінувати склади, наприклад, змішувати підгодовування типу «Фідер» і «Плотва». Фідерне підгодовування можна купити в будь-якому рибальському магазині, в тому числі і в інтернет-магазинах за дуже доступними цінами. Але якщо ви все-таки не хочете витрачатися, то можете приготувати підгодовування самостійно.

Просте саморобне підгодовування для плотви

Рецепт підгодовування для плотви

  • Інгредієнти для лову плітки:
  • 500 грам висівок
  • 500 грам панірувальних сухарів
  • 400 грам кукурудзяної каші
  • склянка вівсянки
  • 4 столові ложки сухого молока
  • їдальня ложка цукру + пакетик ваніліну.

Кількість ароматизаторів, що додаються в підгодовування, залежить від температури води. Чим вода холодніша, тим більше пахучих речовин додаємо. Але намагайтеся не переборщити, тому що занадто ароматне підгодовування може просто відлякати плотву з місця лову.

You may also like