Багато рибалок дуже люблять весняну спінінгову рибалку, особливо якщо ловити доводиться окуня. Але навесні окуня зловити не так то просто, тому що він у цей час менш ненажерливий і менш активний, і якщо йому приманка або проводка не сподобається, клювання може і не бути зовсім.
Коли ж варто починати ловити окуня навесні? Якщо весна пізня то клювання може починатися з середини квітня, а якщо весна тепла то можна пробувати наприкінці березня. силікону і блешень, щоб збільшити свої шанси на затримання.
Воблери для лову окуня
Вибір місця лову окуня
Окунь зграйна риба, і зазвичай вони тримаються в водоймах на різних глибинах, які переважно залежать від пори року.
Навесні, коли вода ще досить холодна, окуня найкраще ловити на глибинах у два метри і більше. У такий період окунь бере приманки біля самого дна, тобто є сенс використовувати важкі глибоководні воблери. Перед самим нерестом окунь полює на мілководді, і активно атакує будь-які запропоновані йому приманки. >
Нерест окуня зазвичай проходить у квітні, коли температура води піднімається до позначки в +8 градусів. Якщо до нересту окунь клював активно, то під час нересту риба клювання практично нульова. Так що ловити окуня до і під час нересту не радимо, перечекайте цей період і риба почне інтенсивно відгодовуватися, і активно ловиться практично на всі запропоновані приманки. У цей час окуня найкраще ловити на піщаних мілинах, що розташовуються на невеликій відстані від берега, в ямках, і біля коряжника.
У період після нересту рекомендується ловити окуня на блешню, найкращий час для риболовлі. 10 годині ранку. Також хороше клювання відзначається за дві години до заходу сонця. Клювання окуня ввечері закінчується при настанні сутінків. Але все-таки ранковий лов окуня буває більш результативним ніж вечірній.
Стратегія лову окуня
Пошук риби найважливіше завдання рибалки, адже неможливо зловити рибу там, де її нема. Але є ще одна ключова особливість лову у весняний період: окунь знаходиться виключно на дні, і проводка приманок напівводи практично не дасть ефекту.
Але якщо вода досить тепла, окунь може ганяти мальку ближче до поверхні! Тобто чим ближче до літа, тим вища ймовірність того, що окуня можна зловити ближче до поверхні. Але все-одно окунь краще ловиться з дна!
Розміри приманок на окуня
Підбираючи приманки, спінінгісти повинні враховувати, якого окуня їм належить ловити – переднерестового або того, що віднерестився. Якщо окунь переднерестовий, рибу розпирає ікра чи молока, тому в них через це вже мало що вміщається і великі приманки смугастого хижака мало цікавлять.
Тому в цей період варто ловити на приманки не більше п’яти сантиметрів завдовжки, навіть великі окуні на маленький розмір приманки непогано відгукуються.
Після нересту великий окунь перебувають на мілині, і віддають перевагу приманкам довжиною 7-10 сантиметрів.
У цей період великого окуня варто ловити на яскраві приманки з добре розфарбованою головою (червоного, помаранчевого або жовтого кольору). З чим це пов’язано ніхто не знає.
Але є версія, що всі яскраві приманки сприймає окунь як загрозу, і атакує їх щоб уберегти своє потомство. Ця версія досить правдоподібна, тому що бувають випадки, коли приманки розміром в 10 сантиметрів атакують окуні завдовжки 15 сантиметрів, чисто фізично проковтнути таку приманку окунь не може, і єдина причина чому він це робить — захист.
Так що з розміром приманок варто експериментувати. Деколи окунь не хоче брати маленькі приманки, тому що просто не бачить у них загрози.
Способи проводок
Дослідні рибалки стверджують, що в сонячні квітневі та травневі дні хороші результати показує швидка, різка тобто активна гра. Під час похолодання окунь стають повільнішими і краще реагує на плавні проводки та не різкі ривки. Тож слідкуйте за температурою води та погодою, підбирайте оптимальний розмір приманок та експериментуйте.
Також читайте наші цікаві статті на тему спінінга:
- Кращі бюджетні спінінги
- Бюджетні котушки для спінінга
- Бюджетні котушки для ультралайту
- Спінінгові оснащення
- Матеріали вудилищ
- Офсетні гачки
- Плаваючі силіконові приманки
- Силіконові приманки своїми руками
- Снасті для спінінга