Спостереження за поведінкою риб

by polefishing
15 перегляди

Цінні відомості про поведінку риб можна отримати зі спостережень при масовому спортивному лові. Ці спостереження дозволять виявити найкращі місця лову, міграцію різних видів риби, глибину годівлі риб у різні пори року. Якщо на водойму виїхало з однаковою снастью і однаковою насадкою десять чоловік і п’ятеро з них повернулися без улову, а решта — з рясним уловом то не можна вважати, що клювання не було. Результат лову двох груп показує, що на різних ділянках водойми клювання було не однаковим.

На нашу думку, мають бути дві форми спостережень: спостереження за масовим ловом та індивідуальними спостереженнями. Спостереження за масовим ловом дозволять вирішити низку ще невирішених питань. Повинні заохочуватись і індивідуальні спостереження, які з деяких питань можуть дати цінні відомості, наприклад, про техніку лову, про кращу рибальську снасть та інше. Найбільш важливе значення має узагальнення результатів улову на різних водоймах.

Цим питанням мають займатися спортивно-рибальські товариства. На невеликих базах цих функцій можуть виконувати начальники баз. Товариством, що має кілька баз, доцільно мати інструктора рибальського спорту, який повинен керувати працівниками баз та узагальнювати матеріали спостережень. Аналізуючи через певні проміжки часу матеріал, зібраний по різних водоймах, можна буде швидко вирішити різні питання, що цікавлять нас.

Форми обліку повинні бути єдиними для всіх спортивно-рибальських товариств. Оскільки рибальський спорт став масовим, треба надати йому наукової основи, що підвищить майстерність рибалок-спортсменів та зробить великий внесок у науку про життя риб. Це має особливо велике значення для нових водойм, оскільки ще мало вивчені зміни, що настали у риб у новому для них середовищі. Поводження риб під водою.

 

You may also like