Алюмінієві човни є відмінними плавальними засобами для риболовлі та активного відпочинку. Може здатися, що це транспорт для початківців, їх часто називають човни хобі-класу, але це не зовсім так.
Деякі алюмінієві човни можуть відповідати найвищим запитам. Багато хто з них навіть має ряд переваг, порівняно з рештою. Ціни можуть бути як найдешевші (демократичні), так і варіюватися, залежно від класу човна, до захмарних сум. Якщо ви шукаєте човен для того, щоб часто ходити на рибалку, то алюмінієвий човен виявиться хорошим варіантом. .
Характеристики алюмінієвих човнів
- Довжина (3-8 метрів).
- Ширина (метри)
- Вага (кг.)
- Вантажопідйомність(кг.)
- Кільватість (вимірюється в градусах)
- Висота транця (мм.)
- Осадка корпусом (м.)
- Морехідність (висота хвилі)
- Рекомендована потужність двигуна (від 10 до 300 к.с.)
- Пасажиромісткість (від 3 до 10 осіб)
- Матеріали корпусу: різні сплави алюмінію.
Відеоогляд алюмінієвих човнів
Порівняння надувних та алюмінієвих човнів
Також не варто забувати про надувні човни, які є дешевшими, легкими і простішими у використанні. Невеликі надувні човни можна переносити в сумці або рюкзаку, а зберігати їх можна практично в будь-якому місці.
Але швидкість і стійкість надувних човнів не може зрівнятися з алюмінієвими. Докладніше про надувні рибальські човни читайте у статті “Вибір надувного човна”.
Повернемося безпосередньо до алюмінієвих човнів. Більшість таких човнів дозволяють встановити на них досить потужні двигуни, потужністю 100 кінських сил і більше, але це вже залежить від конкретної моделі. На них можна пройти досить велику відстань. Вони однаково гарні на річках та на озерах. Такий човен часто-густо можна придбати за вигідною ціною.
Якщо добре пройтися по різним сайтам та дошкам оголошень, то можна знайти б.у. алюмінієвий човен всього за 50-100 тисяч рублів.
Фірми-виробники алюмінієвих човнів
- Волжанка
- Козанка
- Крим
- Німан
- Об
- Дніпро
- Воронеж
- Прогрес
- В’ятка
- Вінбот
- Тактика
- Вельбот
- Smartliner
Представлені фірми є одними з найпопулярніших, але існує ще дуже багато іноземних фірм, які представляють ще вищі характеристики алюмінієвих човнів та катерів. До таких належать наступні фірми: Lund, GOevil, LAKER, Malutka, RiverCraft, RusBoat та інші.
Стійкість човнів (висота хвилі)
Алюмінієві човни мають одну особливість – в основному вони використовуються саме для прісної води. На морській воді і при великих хвилях вони недостатньо стійкі, і є велика ймовірність перекидання.
Саме через це ті рибалки, які практикують використання алюмінієвого човна в морській воді, намагаються ходити недалеко від берега, дотримуючись лагун та заток, де вода спокійніша.
Корозія алюмінієвих човнів
Нерідко фірма-виробник човна відмовляє у гарантії, якщо алюмінієвий човен експлуатується у морській воді. Хоча алюмінієві човни і податливі високого ступеня корозії, але існують спеціальні алюмінієві сплави, до складу яких входять інші метали, що збільшують опір корозії. Але, незважаючи на це, багато власників звичайних алюмінієвих човнів не бачать великої проблеми з корозією , за умови, що човен зберігається належним чином, і миється після кожного запливу.
Алюмінієві човни з плоским дном – джонботи
У великої кількості алюмінієвих човнів плоска форма дна, їх ще називають джонботами. Така форма дна призначена для того, щоб можна було пройти мілководдя, і тим самим дозволяє можливість вибору кращого місця для лову риби. «Джонботи» також часто роблять з дерева, вони важать, при однакових розмірах, набагато більше, ніж човни з алюмінію – і в цьому головна перевага алюмінієвого човна.
Вага алюмінієвого човна
Вага має величезний вплив на швидкість ходу човна, а також на економію палива та ресурсу двигуна.
Чим човен легше, тим менше він заглиблений у воду, і тим менше тертя створює, що зменшує навантаження на човновий мотор. елементи конструкції човна.
Зазвичай, товщина обшивки дна більша за товщину бортів, що пов’язано з експлуатаційними особливостями алюмінієвих човнів. Наприклад, коли на швидкості запливаєш на берег, створюється велике тертя в носовій частині днища човна, тому, алюмінієве днище завжди робиться товстішим і посилюється. але при цьому вага човна має бути якнайменше. Легше човен – менша витрата палива.
Відсік для свіжої риби
Більшість човнів мають відсік для свіжої риби, або підняту платформу для риболовлі. Крокуючи в ногу з прогресом, все більше виробників алюмінієвих човнів пропонують такі опції і навіть повну модифікацію за бажанням замовника.
Транспортування човнів
Немаловажним питанням, пов’язаним з алюмінієвими човнами, є їхнє транспортування. Звичайно, деякі можуть залишати свої човни прямо на воді на пристанях, але якщо такої можливості немає, то по суші доводиться перевозити човни машинами, а точніше на спеціальних причепах. Причепи бувають різних розмірів і конструкцій, і основна їхня характеристика – це вантажопідйомність.
Для більшості алюмінієвих човнів підійдуть так звані одновісні причепи, які простіші, легкі та їх вантажопідйомності зазвичай вистачає для перевезення алюмінієвих човнів та катерів вагою до 1500 кг. Докладніше про такі причепи читайте у статті “Причепи для човнів та катерів”.