Як вибрати балансир, різновиди, рейтинг

by polefishing
16 перегляди

Балансир є приманкою, для якої характерно витягнуте тіло, що нагадує невелику рибку. У передній частині тіла і в хвості знаходиться пара впаяних гачків, а на черевці розташувалася петелька з трійником. Вушко для кріплення балансир знаходиться на спині. Головним же елементом даної приманки є спеціальний хвіст-стабілізатор, який і сприяє різній за характером грі балансира. Якщо у ваших цілях упіймання щуки, не варто брати занадто маленький балансир. Оптимальний розмір у даному випадку становить приблизно 7 см. Колір підбирається індивідуально з урахуванням природних умов водойми та часу лову, але краще використовувати приманки, що нагадують за окрасом окуня або плотву.

При виборі приманки на щуку обов’язково зверніть увагу на розміри гачків. При однакових розмірах двох приманок варто віддати перевагу володарці більших гачків. Якщо балансир вже оснащений невеликим трійником, останній також краще замінити на більший.

Рейтинг балансувань на щуку

  1. Kuusamo Tasapaino 75
  2. Nils Master – Jigger
  3. Nils Master – Baby Shad
  4. Rapala Jigging Rap
  5. Scorana ICE Crystal

Балансир на окуня

Балансир на окуня

До вибору балансування на окуня також слід підходити уважно. Насамперед потрібно врахувати розміри хижака, який водиться у водоймі. Середні окуні частіше трапляються на балансири з номерами від 2 до 7. Звичайно, на маленьку приманку великий окунь також може зреагувати, але доречніше використовувати балансири більші. А ще краще прихопити із собою приманки різних розмірів.

Якщо на ділянці водоймища, на якій ви збираєтеся рибалити, є сильна течія, слід підбирати балансир вузькотілий. Пов’язаний такий вибір з тим, що більші приманки швидше відлякуватимуть хижака і часто перекручуватимуть волосінь. Саме тому для лову в місцях із сильною течією краще використовувати вузькотілі приманки не більше №7 (нумерація Rapala).

Про балансири на судака читайте в окремій статті “балансири на судака”. У статті ви дізнаєтеся багато корисної інформації, рейтинг балансурів, а також пізнавальне відео від Щербакових.

Більш тонка волосінь часто піддається обриву, навіть при витягуванні щуки невеликих розмірів. Але разом з цим варто не забувати, що в зимовий час щука менш безтурботна, а тому може помітити волосінь великого діаметру. Крім того, занадто товста волосінь може негативно вплинути на гру приманки.

Ловля лкуня на балансир, підводна зйомка

Дуже рекомендуємо вам переглянути підводну зйомку лову окуня. У відео показується, як окунь реагує на балансир, як атакує і промахується. Також зараховано, що якщо балансир довго не опускатиме на дно, окунь втрачає інтерес до цього місця і йде. Загалом, приємного перегляду.

Вибір кольору балансу

У період активного клювання окуня колір балансира істотної ролі не відіграє, але якщо ви обізнані про переваги хижака в плані корму, то краще взяти приманку з певним забарвленням, яке нагадуватиме окуню його улюблену їжу. При виборі кольору балансира враховуйте умови лову: час діб, рівень освітлення, активність хижака.

У період пасивності окуня підійдуть темніші кольори. Не дуже важливий колір приманки і у разі лову на великих глибинах.

Останнім часом з’являється все більше балансиров, які мають голографічне покриття. Приманки такого типу особливо хороші для риболовлі в сутінках, а також для лову в прозорій воді. Також варто відзначити, що, судячи з відгуків багатьох рибалок, балансири з хвостом червоного кольору або його відтінків приваблюють хижаків частіше. Для полювання на щуку або судака гарним вибором стане балансир з забарвленням Red Head, що в перекладі означає “червона голова”. >

Вибір кольори балансира

Окунь на балансир (відео)

You may also like