Лов на мормишку: різновиди, снасті, рейтинг блешні

by polefishing
15 перегляди

Блешня є дуже поширеною зимовою принадою для лову дрібної та середньої риби. Поряд з балансирами та бокоплавами вона має свої переваги та недоліки, і дуже бажано тримати у своїй ящику і балансири та бокоплави та блешні, адже ніколи не знаєш, що рибі більше сподобається саме сьогодні.

Вартість цих маленьких приманок невисока, їхня різноманітність і форми дуже радують, їх нескладно виготовити самостійно, а на гачки можна насаджувати ще й мотиля. Відразу відзначимо, що блешні бувають як насадкові, так і безнасадкові.  На них найчастіше ловиться окунь, йорж, плотва, лящ і навіть карась. Вольфрам важчий за свинець і при ударі об тверде дно створює дзвінкий звук, здатний додатково приманити рибу. Ідея як з вольфрамовими грузилами для джигу.

Підводні зйомки, лов на мормишку

Настійно рекомендуємо вам подивитися дане відео, в якому наочно показано, як риба реагує на гру блешні. Можна зрозуміти та запам’ятати, коли краще робити паузи, а коли пограти приманкою. Приємного перегляду=)

Безмотильні блешні

Складність безмотильного лову полягає в тому, що рибалці невідомо, як же насправді поводиться така блешня на великій глибині.

Для зимового лову на безмотилки використовуються різні вудки, серед яких почесне місце займає «балалайка» і вудка Щербакова-Абакумова.

Чим легше вудка, тим інтенсивніше гратиме приманка, з більшою частотою, а саме це й приваблює рибу. Кивки також застосовуються різноманітні, залежно від типу блешні. Наприклад, металевий двоконусний кивок найчастіше використовують при лові на блешні «чертик».

Ліски для блешні

Зважаючи на те, що зимова снасть дуже делікатна і потребує високої чутливості, діаметр використовуваної волосіні також відіграє важливу роль.

Необхідно подбати і про правильний підбір ваги блешні, і про діаметр волосіні, і кивок підібрати чутливий. Чим тонше волосінь, тим краще гратимуть блешні.

Безмотильні блешні від інших відрізняються і тим, що кут підвіски таких приманок до волосіні становить приблизно 45°, через що будь-який дрібний рух кивка провокує характерні «киваючі» руху блешні.

Підгодовування мотилем

Для підгодовування використовуються різні рослинні суміші або живий мотиль. Однак варто зауважити, що мотиль активно рухається лише до глибини в 4-5 м. При опусканні глибше через різницю тиску мотиль стає практично пасивним.

Види блешні

  • На зимові блешні ловлять не надто активну рибу. Дані приманки відрізняються маленьким розміром і забарвлюються в такі кольори, які залучили б рибу з пристойної відстані. Найчастіше застосовуються і різноманітні насадки.
  • Бормишка-затиск використовується для лову на дуже маленьку наживку, яку складно зафіксувати на гачку.
  • Безнасадкові блешні характеризуються гармонійним співвідношенням розмірів блешні, самого гачка, дрібних бусинок і кембриків, покликаних підвищити привабливість приманки. Лов на безнасадкові відрізняється легкістю і дуже непоганою результативністю. Хороші приманки типу «мурашка», «уралка», німфа» та інші.

Види блешень

Форма блешні

Щоб залучити рибу, перш за все, блешня повинна створювати високочастотні коливання і бути досить помітною в товщі води. Різні моделі блешні грають теж по-різному.

Форма блешні

Приміром, сплющені зверху і знизу приманки на мулистому дні здатні підняти маленьку хмарку каламуті, а блешні типу «крапелька» або «дробинка» утворюють каламутний фонтанчик.

Конусоподібна блешня при опусканні на дно злегка заривається в мул. Киваючі рухи особливо хороші в «уралок» та «мурах». Знамениті «риски» підійдуть для лову плотви та окуня, а найбільш універсальними вважаються блешні краплеподібної або кулястої форми.

Літні блешні

Блешня для літнього лову характеризуються великими розмірами в порівнянні з зимовими моделями та іншим забарвленням. Найбільш ефективними вважаються приманки з червоно-коричневим забарвленням, на них досить добре ловиться окунь, карась , плота, судак.

Вольфрамові блешні

Вольфрам має більшу щільність, ніж свинець, а тому блешні з цих двох металів при ідентичних габаритах відрізнятимуться у вазі (вольфрамові моделі важчі).

Через це вольфрамові блешні набагато швидше занурюються, а тому їх часто використовують для глибинного лову і лову на ділянках з сильною течією. Пристойна вага при невеликому розмірі дозволяє надавати приманці активної гри. ляща, плотву, карася, червонопірка, язя. Дуже часто такі блешні виручають у глухозім’ї.

Свинцеві блешні

На великих глибинах великі особини хапають приманку вкрай обережно, а тому блешня, яка використовується для лову саме великої риби, повинна мати не надто великий розмір.

Свинцеві блешні

Дуже часто виходить так, що вольфрамова блешня виявляється занадто важкою, і в таких випадках доречніше використовувати свинцеві моделі.

Свинцеві блешні характеризуються більш плавною грою. Через невисоку вартість вони здобули широку популярність на наших територіях і успішно ловлять окуня, плотву, ляща і підліщика.

You may also like