Коропова котушка з байтранером, чим вона виділяється і що це таке байтранер? Принцип роботи котушки для лову коропа нічим не відрізняється від звичайної безінерційної: все та ж шпуля, той же стопор зворотного ходу ротора, та гальмівна система. Але, коропова котушка має одну важливу деталь – гальмівну систему – байтранер. Вибираючи ту чи іншу модель коропової котушки, в першу чергу, варто придивитися до котушок від фірм Shimano. strong> та Daiwa, тому що у них є котушки будь-яких розмірів і можливостей.
Як же працює байтранер на короповій котушці?
Зазвичай байтранер на таких котушках виконаний у вигляді своєрідної дужки, яка при натисканні на неї включає додатковий механізм гальмівної системи. .
Якщо байтранер вимкнений, шпуля працює за рахунок стандартного фрикціону, а якщо байтранер увімкнений, то шпуля котушки обертається віддаючи волосінь. Байтранер, так само, як і фрикціон, можна регулювати.
Зазвичай байтранер роблять більш м’яким ніж фрикціон, щоб швидко віддати волосінь при виведенні, але можна зробити і так, що фрикціон буде м’якшим ніж сам байтранер, і в такому випадку байтранер працювати не буде, оскільки волосінь буде спускатися тільки за рахунок м’якості фрикціону.
Тому завжди налаштовуйте байтранер м’якше ніж фрикціон.
Якщо вас цікавить тема котушок для спінінга, радимо наш огляд – посилання .
Такі котушки, найчастіше, застосовують для лову коропа, сазана, білого амура, та товстолобика. Так, якщо на котушці є тільки система переднього гальма, велика риба при клюванні зможе запросто потягнути вудлище разом з котушкою, так як фрикціон має великий опір, хоча його теж можна налаштувати. Але якщо байтранер все-таки буде включений, то шпуля буде звільнятися, і риба зніматиме волосінь зі шпулі не тягаючи за собою вудилища. Ви, візуально, або на слух помітивши клювання, берете вудлище і провертаєте ручку котушки , вимикаючи при цьому байтранер.
Байтранер можна вимкнути і через дужку. Це дає рибалці-карп’ятнику можливість швидко переключитися після клювання на звичайну систему виведення.
Рейтинг коропових котушок
- ESP Onyx – 120$
- FOX EOS 12000FS – 80$
- DAIWA EMCAST – 130$
- DAIWA WINDCAST BR – 130$
- Shimano Ultegra 5500 XTD -170$
- FOX 12000 Xt -440$
- Ultegra Ci4+ 14000 XTC -270$
- Shimano Aero Technium 600 XSC – 590$
Варто зазначити, що наведені у рейтингу ціни можуть трохи відрізнятися від реальних. Подивитися та порівняти актуальні ціни ви зможете в інтернет-магазинах.
Фотографії кращих коропових котушок нашого рейтингу
Ultegra Ci4 14000 XTC
SHIMANO AERLEX
Shimano Aero Technium
Як налаштовувати котушку?
Регулюється фрикціон також, як і в звичайній котушці, а саме: прив’язуємо волосінь, наприклад, за дерево, натягуємо волосінь і поступово починаємо затягувати фрикціон до тих пір, поки ми не відчуємо сильний натяг, трохи відпускаємо фрикційне гальмо – котушка готова до лову трофейного коропа.
Намотана на котушку волосінь при сильних ривках риби вже не порветься. Потім слід відрегулювати і байтранер, він знаходиться в задній частині котушки, і представляє собою барабанчик, обертаючи який у той чи інший бік ви регулюєте м’якість байтранера за своїми потребами.
Шпуля котушки, при включеному байтранері, вільно обертається, короп знімає волосінь, після чого ви працюєте з котушкою у звичайному режимі. Подальше виведення коропа відбувається за допомогою фрикціону, так само, як і в поплавковому і спінінговому лові. Ось ми і розібралися в байтранері коропової котушки.
Байтранер є додатковим елементом коропової котушки, який трохи збільшує її вагу, ціну і трохи знижує її надійність.
Але якщо врахувати, що без нього можна втратити і дороге коропове вудлище, і котушку та трофейну рибу, то можна з упевненістю говорити, що плюси байтранера перевищують його мінуси. Так що якщо ви ловите дійсно велику рибу – подумайте про придбання котушки з байтранером.