Огляд алюмінієвих катерів для риболовлі: різновиди та характеристики

by polefishing
17 перегляди

Нині вибір катерів і яхт досить великий. Перед покупкою варто детально продумати всі варіанти та напрямки використання катера. Судно може знадобитися не тільки для риболовлі, але й для прогулянок або просто як ще один засіб переміщення.

За призначенням катери поділяються на три типи: річкові катери, морські та океанічні. Основними відмінностями є міцність корпусу, розміри та місткість.

Також залежно від способу подальшого використання на катери встановлюються різні за потужністю мотори.

За характеристикою матеріалу, який використовується у виготовленні, катери можуть бути алюмінієвими, пластиковими або склопластиковими.

Моделі рибальських катерів розрізняються між собою за розміром, матеріалом корпусу, висотою бортів, наявністю каюти, потужністю мотора, що встановлюється, та іншим параметрам.

Алюмінієві катери

Катери з алюмінієвих сплавів універсальні і широко використовуються для риболовлі та подорожей по всіх видах водойм. Елементи, виготовлені з таких сплавів, відмінно з’єднуються за допомогою роликового, аргонодугового та контактного зварювання. Моделі з високими бортами не бояться високих хвиль і не вхоплюють воду при поворотах на швидкості.

Алюмінієві катери

Корпуса з алюмінію відрізняються високою якістю з’єднання деталей.

Моделі алюмінієвих катерів можу відрізнятися за параметром товщини листів.

Традиційно товстолисті катери використовуються частіше для морської риболовлі.

Огляд алюмінієвого катера для риболовлі

Як уже було зазначено раніше, алюмінієві катери можуть істотно відрізнятися один від одного за розміром та вагою. Чим катер більший тим він важчий, дорожчий, і витрата палива в нього буде більшою. Тому, для економії грошей у майбутньому, варто віддавати перевагу невеликим катерам.

Якщо ваш бюджет зовсім невеликий, спробуйте пошукати відповідну модель човна або катера на дошках оголошень та інших схожих сайтах. Деколи там можна знайти гідні бу-моделі за відмінну ціну.

Алюмінієві катери

Деякі моделі передбачають розміщення паливних баків, які вбудовуються в сам корпус. Випускаються як відкриті моделі, так і катери з наявністю каютного приміщення.

Також відрізняється і форма дна, від плоскої до кільової. Алюмінієві катери можуть вміщувати від 2 до 12 пасажирів, а види, призначені для моря, і більше.

Також на тему катерів радимо статтю – морські катери для риболовлі.

Випускаються катери як з однією односторонньою рульовою стійкою, так і з двома роздільними консолями (одна для рульового, друга – для пасажира), а також класичні варіант з однією широкою консоллю. Останній тип саме для риболовлі вкрай незручний.

Основною перевагою катера, виготовленого з легких сплавів, є відмінна міцність матеріалу та самої конструкції. Таке судно без проблем переміщається на дрібних ділянках водойми, може легко причалювати до всіляких дамб, мостів або скелястих виступів.

Також зараз виробники практикують закладання пінопласту між стінок бортів, що забезпечить ще й непотоплюваність алюмінієвих катерів.

Пластикові катери

Пластикові катери від алюмінієвих відрізняються в першу чергу нижчою міцністю матеріалу: пластик спочатку не сильно стійкий, хоч фірми-виробники і намагаються всіляко посилювати конструкції. з алюмінієвими човнами.

Крім того, такі судна вимагають певних умов для зберігання, зокрема підтримання плюсової температури в зимовий час.

Після закінчення сезону використання потрібно уважний огляд човна на наявність тріщин, вм’ятин та інших дефектів. Позитивною характеристикою катерів з пластику є легкість конструкції, через що можна взяти мотор меншої потужності. =”text-align: center;”>Склопластикові катери

Склопластикові катери

Склопластикові катери мають характеристики міцності, близькі до алюмінієвих моделей, але при цьому відрізняються меншою вагою.

Виготовлення катерів із пластику і склопластика менш складне і дозволяє більше експериментувати з формою корпусу судна та його днищем.

В цілому, найбільша вартість властива алюмінієвим катерам. Підбір моделі ж за іншими характеристиками залежить від індивідуальних потреб та фінансових можливостей покупця.

Насамкінець варто зупинитися на питанні реєстрації судна та отриманні необхідних документів на право керування катером. У Росії, наприклад, при МНС функціонує інспекція з маломірних судів, яка займається вирішенням завдань щодо навчання, атестації та реєстрації судів. Без наявності необхідних документів власнику катера може загрожувати адміністративна відповідальність!!!

Алюмінієві катери для риболовлі

You may also like