У зимовий час лящі та підліщики йдуть на глибину, а точніше в місця, з великим вмістом кисню. Основною причиною є шар льоду, який зменшує кількість кисню у воді, і лящі йдуть шукати глибокі просторі ділянки. Варто зазначити, що місця де багато гілок, листя і водоростей, що впали, потрібно обходити стороною, тому що при гниття рослини поглинають з води багато кисню.
Вибираючи місце для лящової риболовлі, варто знати:
- По першому льоду, коли вміст кисню ще не впав, лящ і підліщики можуть бути на невеликих глибинах від 2 до 5 метрів, пізніше лящ поступово йде на великі глибини. Якщо річка або озеро досить глибокі, то найбільше часу риба знаходиться на глибинах від 7 до 9 метрів.
- Якщо у водоймі є джерела, що б’ють, або місця впадання струмків або річок, то там більше кисню, і відповідно більше шансів знайти ляща.
- Чим стає холодніше, тим нижче опускається лящ. При -30 риба часто стоїть на 10-12 метрів.
- Зимовий лящ любить годуватися на краю донних ям і урвищ, на ділянках перед руслом, на руслових брівках.
- У ямах з корчами та травою ляща немає. , у яких лящ шукає дрібну живність.
- У пошуках риби, рекомендуємо свердлити лунки у шаховому порядку. Причому спочатку свердлите штук 10, потім починаєте обловлювати, починаючи з першої.
- Найбільш уловистими є ділянки з різкими переходами з мілини на глибину.
Фотографія з радянської рибальської кнінги
Перспективне місце для лову ляща
Зимове підгодовування ляща здійснюється за допомогою металевої годівниці, яка доставляє корм на дно точно по вертикальній осі лунки. Така годівниця має форму конуса і відкривається різким ривком волосіні.
В якості підгодовування можна використовувати зимові магазинні суміші, або робити їх самостійно, з тертих насіння, макухи, панірувальних сухарів, висівок і т.д. Кількість підгодовування має бути невеликою, по кілька годівниць у лунку.
Якщо просто кинути підгодову кулю в лунку, то її може віднести дуже далеко, і вона почне розпадатися в товщі води, збільшуючи кормове пляма і залучаючи дрібну рибу. А наше завдання – ndash; загодувати та зібрати велику рибу у певній точці.
Тактика пошуку та свердління лунок
Першим завданням рибалки на зимовій рибалці є визначення ухилу дна. Щоб це з’ясувати, потрібно просвердлити по одній лінії 10 лунок на відстані 10 метрів один від одного. Далі відміряєте глибини за допомогою волосіні з грузиком і починаєте намагатися ловити. Запам’ятовуйте, на яких глибинах клювання найінтенсивніший, загодовуйте там і ловіть. У перспективному місці пробуріть додатково 10-15 лунок у шаховому порядку.
Така тактика дозволить швидше зрозуміти, в яких місцях і на яких глибинах стоїть риба.
Приманки (насадки)
Лещ добре ловиться як на безнасадкові блешні типу чортик, так і на насадкові на мотиля або опариша. На великих глибинах рекомендується використовувати вольфрамові блешні.
І під кінець зазначимо, що лящ майже ніколи не стоїть на центрі поглиблення, а тримається ближче до краю. Зайвий шум і світло відлякує ляща, так що намагайтеся вести себе на риболовлі тихо. Також дуже радимо подивитися відеоролик про зимову рибалку на ляща від каналу “Сибірія”. Дуже приємне та пізнавальне відео, в якому викладено багато корисної інформації про зимовий лов. Приємного перегляду.