Лов щуки саме навесні вважається досить результативним. У народі є навіть деякі байки, в яких говориться про справжній жорі щуки, при якому вона атакує будь-які насадки, на будь-якій глибині. Але не будемо брати ці байки всерйоз і розберемося з клюванням щуки навесні більш уважно.
Лов щуки навесні до і після нересту
Почнемо безпосередньо з нересту щуки, який відбувається через один-два тижні після повного очищення водоймища від льоду та прогріву води. І багато рибалок вважають, що саме цей період є жором щуки. А тепер давайте подумаємо, щука в цей період наповнена ікрою або молоком, з цього випливає, що з’їсти багато риби вона не може фізично. Перед нерестом щука ловиться погано. Під час нересту щука теж ловиться погано, більше того, не варто ловити щуку в цей період, нехай віднереститься та дасть потомство.
Раніше навесні вода ще холодна, процеси травлення у щуки через це сповільнені. Так що жор щуки ранньою весною це однозначно вигадка. Відразу після нересту щука тиждень хворіє і не харчується. Отже, після того як щука віднерестилася і відпочила, вона починає харчуватися, причому вона починає поступово, тобто з кожним днем її апетит посилюється.
Після нересту щука їсть в і більше і входить до свого звичного режиму харчування. Настає це тоді, коли річки увійшли до своїх берегів, і в них очистилася вода, у каламутній воді щуці складно полює, бо хижа риба полює завдяки гарному зору.
І ось у чистій воді говорити про весняну жору вже можна, хоч і не найінтенсивнішого, щука просто харчується у звичайному режимі, так само як і влітку.
Партнером нашого сайту є компанія Lamnia, яка займається виготовленням висококласних ножів для риболовлі roselli.
На які приманки ловити щуку навесні
- Воблери
- Силіконові приманки
- Колесні блешні
- Живці
В першу чергу, щуку варто пробувати ловити на невеликі воблери-мінноу і ріпери довжиною 5-10 сантиметрів.
Ефективні воблери на щуку
Lucky Craft Slender Pointer MR
Megabass Oneten Magnum
Kosadaka Cord-R
Imakatsu Riprizer
Megabass Vision
Jackall Tiny Magallon
Yo-Zuri L-Minnow-66
Колебалки на щуку
Також спробуйте ловити на блешні, що коливаються. На колебалки лнайчастіше щука ловиться в теплі похмурі дні.
Mepps Syclops
Blue Fox Esox
Kuusamo Rasanen
Kuusamo Professor
Dam Effzett
Rublex Orkla
Abu Garcia Toby
Силіконові приманки на щуку
Що стосується лову щуки на джиг, то найкращими силіконовими приманками є віброхвости та твістери. Рибалки відзначають, що щука найкраще клює на силікон кольору машинної олії, хоча на різних водоймах кольору можуть бути абсолютно різними.
Relax TVR
FG від Action Plastic
Megabass Counter Grub
Yum Wooly Curltail
Якої ваги підібрати вантаж для джигу
Ще щуку навесні ловлять на невеликого живця. Бажано, щоб живець був добре рухливим на гачку.
Грубі снасті та великі приманки для лову щуки навесні застосовувати не варто. Навесні краще використовувати легкі вудлища з тестом 5-20 г. Лісочка 0,18-0,2 мм.
Лов щуки ранньою весною
Давайте постараємося розібратися, звідки все-таки пішли рибальські байки про дивовижний щуки, адже взагалі диму без вогню не буває, і можливо є причини такої байки з’явитися.
Почнемо з нересту, щорічно майже в один і той же час, і те ж місце, щука прямує на нерест. до одного і того ж нерестовища.
І практично ні що не може згорнути наполегливих щук з цієї стежки, ну хіба що люди своїм втручанням. Трохи подумавши з’ясовується, що будь-який рибалка, який знайшов стежки щуки, що йде на нерест, може зустріти її хороший клювання.
Сенс у тому, що концентрація риби в місці нерестовища дуже висока, і занедбана приманка одночасно може зустрітися кільком щукам, одна щучка пропустить приманку повз, третя пропустить, а п’ятою ця приманка вже в рот залізе і щука її схопить. І знаючи, що на такій ділянці водоймища щук дуже багато, хтось із них по-любому зачепиться.
Але будьте розважливими, і не ловіть щуку в період нересту, дайте їй продовжити свій рід. як і Ви зможуть відчути радість риболовлі. Ось саме від сюди і пішли міфи про супер-клювання щуки навесні. Просто рибалка опинився в потрібному місці та часі.
І рибалка, який через рік прийде в той же самий час у те саме місце, буде також успішно ловити, оскільки щука не змінює місця свого нерестовища протягом усього життя. .
Але все-таки, краще щуку в нерест не ловити, бо спіймавши одну рибу ви вб’єте тисячі майбутніх мружать. Цікавим фактом є те, що інші види риб відчувають нерест щуки і вирушають з’їдати ікру щуки.
Правда щука в перші дні після нересту далеко від місця нерестовища не відходить, і з успіхом ласує рибами, що припливають, рятуючи тим самим своє потомство.
Після того як щука відпочив і поїла вона повертається на своє звичне місце проживання, щоб до наступного року знову повернутися і дати потомство ще одному поколінню жмурять. Бережіть природу, не ловіть щук у весняний нерест і природа віддячить вам багатим уловом у майбутньому. щука
- Щука на коливальні
- Ловля щуки на блешня, що обертаються