Зимові приманки своїми руками: виготовлення та матеріали

by polefishing
13 перегляди

Хоча різноманітність зимових приманок у порівнянні з літніми аналогами не така велика, любителям цілорічної риболовлі все ж таки є, з чого вибирати. Більше того, багато умільців самостійно майструють приманки для лову в холодний сезон, і саме про способи їх виготовлення ми розповімо в цій статті. Відзначимо найголовніші зимові приманки, про які ми зробили окремі статті, перейти на них можете за посиланнями:

  1. Блешня-куля
  2. Кастмайстер
  3. Балансир
  4. Бокоплав
  5. Бормишка
  6. Підвіска
  7. Балда
  8. Грушка
  9. Стукалка

Зимові приманки своїми руками

Ну а коротко про варіанти їх виготовлення ми розповімо і покажемо далі.

Зимові приманки своїми руками

Зимові блешні своїми руками

Блешні на окуня

Приманки для упіймання окуня робляться з різних матеріалів, але найчастіше застосовується мідь або латунь.

Перший варіант. З листа металу вирізається невелика трапеція: ширина нижньої частини – 9-10 мм, ширина верхньої частини – 6-7 мм, довжина – 40-50 мм.

Блешні на окуня

Далі потрібно делікатно закруглити кути пластини, для чого знадобиться напилок. Потім за допомогою молотка або лещат заготівлі надають потрібну форму “човники”. Порожнина майбутньої приманки заповнюється свинцево-олов’яним сплавом, тому в даній процедурі необхідний паяльник і припій.

Після цього у верхній і нижній частині потрібно просвердлити два отвори з діаметром приблизно 2 мм, через один з яких далі монтується заводне кільце з потрійним гачком, а інше служитиме для кріплення волосіні. На фінальному етапі зазвичай гачок «прикрашають» червоним кембриком, щоб підвищити привабливість приманки для смугастих хижаків.

Блешні на щуку

Щучі вертикальні блешні відрізняються від приманок на окуня, насамперед, більшими габаритами. Також часто до верхнього отвору із кільцем заводу кріпиться ще один трійник, щоб знизити кількість потенційно можливих сходів риби.

Перший варіант зимових блешень на щуку – приманки, що зовні нагадують літні коливалки. Виготовляються вони з нержавіючої сталі, латуні або міді, мають овальну форму і товщину під 2-2,5 мм. Вигин металевої заготовки має бути плавним, у цій справі знову-таки допоможуть лещата. Також головна частина щучої блешні має бути трохи важчою за хвостову.

кастмайстер зимовий

Другий варіант – вертикальна блешня, близька формою до ромба. Її теж роблять переважно з латуні чи міді. За допомогою ножиць вирізують шматок металу з довжиною 40-80 мм і шириною 20-30 мм. Як і у випадку з окуневими принадами, пластину згинають, а внутрішню порожнину заповнюють сплавом свинцю та олова. Така саморобна блешня може оснащуватися як одинарними гачками, так і двійниками або трійниками.

Блешні на судака

Основна відмінність зимових блешень на судака – інша форма тіла. Приманки, орієнтовані на лов цієї риби, більш вузькі і витягнуті. Крім того, нерідко одинарний гачок намертво впаюється в тіло блешні, тому що судак часто вистачає приманку прямо з дна. Самі матеріали та техніка виготовлення аналогічні тим, що застосовуються для створення щучих чи окуневих блешень.

Блешні на судака

Балансири своїми руками

Балансири – ще одна категорія популярних зимових приманок, на які ловлять переважно того ж окуня, щуку, судака та голавля. Порівняно з блешнями-вертикалками виготовлення дійсно робочих балансурів – ndash; завдання складніше і трудомістке, проте це не зупиняє багатьох майстрів, які люблять зимову рибалку.

У цілому нині, широко відомі три способи створення балансиров у домашніх умовах: 1) лиття, якому передує виготовлення спеціальної форми; 2) паяння з різних кольорових металів; 3) ліплення із сучасних композитних матеріалів. Детально ознайомитись з кожним варіантом можна в окремій статті, присвяченій саморобним балансирам. (посилання!)

Бормишки своїми руками

Хоча з’явилися блешні дуже давно, вони досі залишаються дуже популярними зимовими приманками. Цьому сприяє і той факт, що блешні можна легко виготовити самостійно, без значних тимчасових і трудових витрат.

Найбільш простий і нехитрий варіант – зробити блешню з одинарного гачка і дробинки потрібного розміру. Достатньо лише виконати невеликий надріз у грузику, помістити туди підходящий гачок і надійно обтиснути плоскогубцями.

Бормишки своїми руками

За наявності паяльника можна звернутися до способу наплавлення блешні. Підібравши гачок, його потрібно нерухомо зафіксувати та знежирити, а потім поступово зробити наплавлення з олова. Підкоригувати форму саморобки допоможе звичайний надфіль.

Бормишки своїми руками

Ще один спосіб зробити просту блешню – намотування тонкого дроту на одинарний гачок. Для цього необхідно лише збільшити вигин гачка, а потім ретельно намотати мідний дріт від джала до цівки; насамкінець щільно обтиснути тими ж плоскогубцями.

Бормишки своїми руками

Бормишки своїми руками

Бормишки своїми руками

Відлив блешень вимагає попереднього виготовлення форми, яка є найчастіше дві гіпсові половинки з відбитками приманки-донора. У готову форму укладають гачок і шматочок дроту (під волосінь). Дві гіпсові частини з’єднуються, а потім через зроблений заздалегідь отвір заливається свинець. Коли заготівля повністю застигне, її шліфують і при бажанні забарвлюють у потрібний колір.

You may also like