Зимовий лов окуня на блешню, рейтинг блешень і техніка лову

by polefishing
15 перегляди

Який має бути блешня? Це питання завжди викликає суперечку серед рибалок; у літературі відповіді на нього поки немає. Початківець рибалок втрачає дуже багато часу на вибір блешні за формою, виглядом, контуром, облаштуванням, кольором і величиною.

Багаторічні спостереження за масовим ловом на підмосковних водосховищах показали, що для цих водойм колір блешні не відіграє особливої ​​ролі: в один і той же час, на одних і тих же ділянках водоймища хороші і погані улови бували і на жовті, і на білі, і на червоні блешні, проте на окремих водоймах колір блешні має певне значення.

блешня на окуняУловистість блешні в основному залежить не від форми і не від краси, а сукупністю рухів у воді, або, як кажуть, її «грою». Це однаково стосується літніх і зимових блешні.

Крім того, спостереження за ловом показали, що не всяка яскравість блешні однаково забезпечує успіх лову. Наприклад, посріблену блешню окунь бере охочіше, ніж нікельовані, а яскраво начищені латунні. гірше, ніж тьмяні. Деякі рибалки надають значення різновиду моделей блешень.

Слід вважати, що існує якась залежність техніки лову від типу блешні. Якщо рибалок пристосувався застосовувати певну техніку лову блешнями, то ця техніка може не дати бажаного ефекту при застосуванні блешень іншого типу. Інакше кажучи, блешня, уловиста в одного рибалки, може виявитися невловистою в іншого.

  • Nils Master Hanski
  • Kuusamo Leija
  • Rapala Bergman
  • Rapala Arkku ARK 70 SG
  • Rapala SM-Pirken
  • Hali Lindroos Luxus
  • Lucky John Scandy
  • Russian Bait «Мікро»
  • Eco Pro Favorit
  • EcoPro Yeti
  • EcoPro Ромб
  • Favorit EcoPro
  • Фінська блешня Nautilus
  • Alaskan EcoPro (Росія)
  • Nils Master Raptor

Спостереження показали, що зимові блешні типу «Промінь», «Успіх» та ін., у яких потовщення олова ближче до гачка, дають кращі результати в тих випадках, коли при опусканні у воду блешня падає не прямовисно, а йде убік, рухаючись з боку на бік, а також коли блешня йде убік стрибкоподібно. Рибача на блешню «Пластинка» хороші результати бувають, коли вона падає прямовисно, перевалюючись з боку на бік.

При зимовому лові окуня на блешню оцінювати якість блешні потрібно з урахуванням таких факторів, як гармонія оснащення, техніка лову, глибина, на якій виробляється лов, насадка та ін. Переконатися в тому, що блешня погана, можна за такими ознаками: окунь ;, але блешню не бере, окунь зачіпляється, бере рідко і засікається за край губи. Щоправда, все це буває і з гарною блешнею, але тільки при поганому клюванні.

Про наявність клювання можна судити і за результатами лову у рибалок, що розташувалися поблизу, за відсутності ж сусідів треба випробувати вже перевірену на лові і виправдати себе блешню, яка завжди має бути в запасі.

І, навпаки, легка блешня, придатна для лову на мілководді, може виявитися непридатною при лові на глибинах. Слід також мати на увазі, що насадка змінює гру блешні. Іноді погана блешня набуває від насадки гарних якостей, а хороша. втрачає їх.

Ходу блешні дуже заважає така насадка, як велике окуневе око або великий пучок червоних ниток. Помічено, що великий пучок червоних ниток негативно впливає на уловистість блешні, червоні нитки треба прив’язувати як двох вусиків. Око для насадки слід застосовувати лише від дрібного окуня.

Слід пам’ятати, що товщина волосіні має суворо відповідати вазі блешні. Товста лісу гальмує хід легкої блешні і робить її неуловистою. По першому льоду найкращі результати дають середні та великі блешні, у середині зими — дрібніші, а по останньому льоду — середні та дрібні.

Дуже часто однакові на вигляд блешні дають різні результати. Причиною цього є непомітні на перший погляд відхилення в розподілі олова на блешні, а також відхилення у вигинах блешні. Регулюючи вигини блешні, можна домогтися зміни її гри, і не уловиста блешня може стати уловистою; але може статися і протилежне.

Такі явища спостерігаються при лові тонкими свинцевими блешнями, які іноді гнуться при зніманні окуня з гачка. Домогтися зміни гри блешні можна також частковим видаленням олова або додаванням його, тобто регулювання ваги блешні. Ось у принципі і всі нюанси про тему «Зимовий лов окуня на блешню».

Зимовий лов окуня на блешні

Зимовий лов (відео)

 

You may also like