Воблер – це об’ємна тверда приманка у вигляді рибки, що використовується для лову хижої риби, зокрема щуки, окуня, судака, головня. Воблери застосовуються в спінінгової та тролінгової риболовлі. Під час проведення воблер особливим чином рухається, що власне і приваблює хижака. воблер.
ОБЛЕРИ – КЛАСИФІКАЦІЯ
Воблери бувають найрізноманітнішої форми та дії, тому чітка класифікація дуже скрутна через велику кількість всіляких варіацій.
Воблер складається з наступних частин:
- Тіло
- Лопатість
- Гачки
- Дротова петелька (кільце)
Класифікація воблерів по плавучості
- Плаваючі
- Суспендери
- Тонучі
Класифікація за ступенем заглиблення
-
- Глибоководні
- Середнього заглиблення
- Поверхневі
Класифікація воблерів за формою тіла
-
-
- З лопатою
- Без лопаті
- Складові
-
За формою виділяють (інша класифікація)
-
-
- поппер (поверхневий воблер без лопаті);
- джерк-бейт (безлопатевий воблер);
- воблер мінноу (воблер прогонистої форми);
- шед ( для швидкої течії);
- кренк (форма між шедом і фетом);
- фет (краплеподібна форма);
- раттлін (безлопатевий плоский воблер з брязкальцем);
-
Огляд воблерів (кренки)
Мінноу (Minnow) –схожий на маленьку плотву. Дана форма є найпоширенішою, вона має струнку і довгу форму, і в основному призначається для лову поверхневого лову, хоча бувають і глибоководні моделі.
Якщо ви не знайомі з попереднім оглядом воблерів, то рекомендую, подивитися його тут – рейтинг воблерів на щуку. В огляд потрапили 12 найбільш уловистих мінноу. Знати ці воблери повинен будь-який досвідчений спінінгіст.
Шед (Shad) – воблер, що нагадує невеликий оселедець. Форма більш плоска з боків і вища ніж minnow.
Фет (Fat) – виконаний у формі краплі, тіло коротше ніж у minnow, а боки не такі плоскі як у шеда.
Кренк (Crank) – форма широка і трохи сплюснута з боків, є перехідною моделлю між фетом шедом. Така форма при проведенні створює власну високочастотну гру.
Поппер (Popper)– поверхневий воблер без лопат, з чашеподібним заглибленням на носику. Під час ривкової проводки видає звуки, що плескають, що приваблюють хижака.
Джерк-бейт (Jerk Bait) – великий воблер без лопат, який використовують на невеликих глибинах для ривкової проводки. Джерк-бейти бувають двох видів: Глайдери, дайвери та пулбейти.
Драйвери– рухаються у вертикальній площині.
Глайдери – рухаються в горизонтальній площині.
Пуллбейти – активні приманки, що не вимагають особливих посмикування під час спінінгової проводки.
Раттлін (Rattlin) – модель плоских воблера без лопаті. Відмінною особливістю даного воблера є наявність кульок всередині. Під час проведення створюється особлива гра з шумовим ефектом. До основної волосіні кріпиться за спинку приманки.
Дартер (Darter)– довгий вузький воблер з низькочастотною грою, в основному застосовується для морського лову. Не має лопаті, але носик приманки скошений.
Стікбейт (Stick Bait) – модель без лопаті, за своєю формою нагадує паличку. Поведінка приманки залежить тільки від самої проводки.
Складники (Jointed) – великі воблери, які складаються з декількох частин (двох або трьох).
Імітації Цикада (Cicada) – воблер, схожий на комах, наприклад, на хруща, коника, ракоподібних, жабок або навіть гризунів.
Свімбейт (Swim Bait) – м’яка складова приманка, яку можна частково віднести до воблерів. При проводці дуже активно рухається.
Пропбейт – воблер у формі торпеди, основна відмінність якого – ndash; це металеві гвинти, що створюють особливу активність під час проведення. Пропелер може бути всього один, а може і два (спереду і ззаду), гачок зазвичай стоїть ззаду.
Кроулер – поверхнева приманка, призначена для лову на мілководдях. При підмотуванні кроулер рухається з боку в бік, тим самим створюючи слід і звук на воді.