Як вибрати котушку для спінінга: різновиди та рейтинг котушок

by polefishing
15 перегляди

Як вибрати котушку для спінінга? Для лову спінінг зазвичай використовують безінерційні котушки, так звані м’ясорубки. І це цілком виправдано. Безінерціонки прості у використанні, швидко вимотують волосінь і забезпечують хороше закидання. У цьому огляді ми більшою мірою розглядатимемо саме безінерційні котушки, а іннерційні та мультиплікаторні котушки торкнемося поверхнево.

Магазини наповнені безліччю різноманітних котушок. І хоча ціль у них ідентична, проте моделі відрізняються між собою забарвленням, формою, розміром і матеріалом, з якого виготовлені.

При виборі котушки для спінінга потрібно розібратися з такими важливими питаннями:

  1. Якого розміру та ваги котушку вибрати.
  2. Яке передатне число потрібно.
  3. Яку суму на неї виділити.
  4. Якій фірмі віддати перевагу.

Вибір інших складових котушки (фрикціон, шпуля, дужка, ручка, корпус). Відразу відзначимо, що висока вартість котушки та її новизна – це не гарант високої якості та довговічності котушки. Іноді нові моделі котушки однієї фірми можуть бути гіршими за її ранні моделі, а дешевша модель може виявитися довговічнішою. У будь-якому випадку, надійніше буде придбати фірмову котушку у спеціалізованому магазині, де там має додаватись певна гарантія. Адже останнім часом почастішали випадки підробок.Ну а ми повернемося до детальнішого огляду самих котушок, їх основних параметрів, а також покажемо рейтинг найпопулярніших котушок, зокрема від фірм Daiwa та Shimano.

Види спінінгових котушок:

    • Інерційні
    • Безинерційні
    • Мультиплікаторні

Безинерційні котушки

Безинерційні котушки Shimano

Повтримаємося, що даний тип спінінгових котушок є найпопулярнішим у зв’язку з більш зручним функціоналом, а також через наявність серед моделей як легких котушок, так і тих, яким під силу впоратися з великими навантаженнями та роботою з використанням товстої волосіні.

Спочатку рибалці слід відкинути дужку котушки, затиснути волосінь пальцем, що не дасть змоги їй змотуватися, добре розмахнутися і зробити закид, відпустивши палець. Лісочка легко сходить з котушки в напрямку приманки, що летить.

Як тільки приманка досягає потрібного місця, волосінь перестає розмотуватися, лісоукладач опускається, і рибалок приступає до змотування волосіні за допомогою рукоятки.

Безинерційні котушки

Безинерційні котушки

На фото ви бачите безінерційні котушки від фірм Shimano, Daiwa, Ryobi.

Рейтинг безінерційних котушки

Цей рейтинг безінерційних котушок створений на основі відгуків та оцінок від спінінгістів, які реально пробували в роботі ці котушки. Котушки представлені з різних цінових категорій.

Щоб подивитися огляд та відгуки про потрібну вам котушку, натискайте по ній.

      1. Daiwa-TD-Advantage
      2. Daiwa TD-Sol
      3. Shimano Ultegra
      4. Daiwa Caldia
      5. Daiwa Exist
      6. Daiwa Certate
      7. Daiwa Legalis< /li>
      8. Daiwa Luvias
      9. Daiwa Laguna
      10. Ryobi APPLAUSE
      11. Ryobi Ecusima
      12. Ryobi EXCIA
      13. Ryobi Zauber
      14. Shimano Biomaster FB
      15. Daiwa Freams

Daiwa Luvias 12

Daiwa Luvias 12

Daiwa Crossfire

Daiwa Crossfire

Daiwa Freams

Daiwa Freams

Daiwa Legalis

Daiwa Legalis

Daiwa Laguna

Daiwa Laguna

Daiwa Certate

Daiwa Certate

Daiwa Crest

Daiwa Crest

Daiwa Exceller

Daiwa Exceller

Вибір котушки для спінінга

При виборі котушки слід орієнтуватися на такі параметри:

      • Плавність ходу
      • Фрикційне гальмо
      • Шпуля< /li>
      • Дужка лісоукладача
      • Ручка котушки
      • Передаткове число

Будова безінерційна котушка

Будова безінерційна котушка

Плавність ходу

Від плавності ходу котушки залежить чутливість використовуваної приманки та рівномірність процесу намотування волосіні, що є важливим фактором при лові. При поганому намотуванні волосіні будуть складатися помилкові відчуття посмикування приманки. Також це не дозволить робити далекі закидання.

Якість фрикціону

Безинерційні котушки Shimano

Ця деталь безінерційної котушки дозволяє сплавляти волосінь у разі боротьби з хижаком, щоб та не порвалася. При потужних ривках або дуже великому хижаку обов’язково потрібно давати можливість рибі змотувати волосінь.

Існують два види фрикціону: передній, коли гвинт регулювання жорсткості фрикціону розташовується на шпулі, і задній, коли гвинт знаходиться на задній частині котушки. Передній фрикціон більш чутливий ніж задній. Задній фрикціон зручніший.

Передній фрикціон може працювати на такому рівні налаштування жорсткості, при якому згаданий задній фрикціон функціонувати не буде, що може закінчитися не тільки втратою улову, а й снастей.

Шпуля котушки

Шпуля котушки Daiwa

Розмір шпулі залежить безпосередньо від індивідуального способу лову та товщини (діаметра) волосіні. На котушках вказуються показники – 1000, 2000, 3000 та ін, які означають місткість котушки.

Наприклад, якщо вказано число 1000, то така котушка здатна вмістити в собі 100 м волосіні з діаметром 0.1. Якщо на котушці значиться 3000, то вона здатна вмістити або 100 м волосіні з товщиною 0,3, або 200 м з діаметром волосіні в 0.15. Шпулі виготовляються з пластику або металу. Котушки із пластиковими шпулями краще обійти стороною. Алюмінієві шпулі більш гладкі та міцні. Також існують шпулі безінерційних котушок із титану, нержавіючої сталі або композитних матеріалів.

Розмір шпулі залежить від того, яку волосінь ви збираєтеся використовувати, на які відстані плануєте закидати приманку.

Дужка надає можливість волосіні легко сходити зі шпулі при закиданні і блокує її сход при закритті. Важливо, щоб волосінь миттєво потрапляла на ролик, що намотує, ні за що не зачіпляючись. Шпуля, ролик і дужка лісоукладачів гладкими і без задирки, інакше волосінь дуже швидко прийде в непридатність, а кількість заплутування і самоскидів петель сильно зросте.

Передавна кількість котушки

Даний параметр показує те, скільки разів обернеться ролик лісоукладач від одного обороту ручки котушки. Чим вище передатне число, тим швидше котушка мотає волосінь, але при цьому зменшується її тяга. Котушки бувають швидкісні та силові.

Силові котушки застосовуються для лову великої риби, а швидкісні – для риби поменше і для швидкого вимотування волосіні.

 Як підібрати котушку до спінінга

 Як підібрати котушку до спінінга

Для вудлищ з довжиною від 2,7 до 3,5 м, які у своїй більшості використовуються при лові з берега і на досить важкі приманки, варто підбирати котушку за розміром, зокрема, орієнтуючись на розмір шпулі (починаючи від 2500). Для легких вудлищ з максимальною довжиною в 2,7 м варто підбирати легку котушку.

У разі лову на лайт та ультралайт потрібна тонка волосінь, а значить і об’єм шпулі повинен бути в районі 1500- 2500.

Фірми рибальських котушок

Кращими виробниками котушок для спінінгів є такі компанії:

      • Daiwa
      • Shimano
      • Ryobi
      • DAM
      • Banax
      • Flagman
      • Balzer
      • Okuma

Котушки вказаних брендів відрізняються якісною збіркою та надійністю деталей.

Кращі безінерційні котушки

      1. Shimano Twin Power — першокласна котушка, мінімальна вартість якої 12 000 руб. Shimano Biomaster FB. Shimano Catana — знаменита модель вартістю менше 50 доларів.
      2. Shimano Ultegra — модель з різними варіантами розміру (1000-6000), середня вартість – 5000 рублів.
      3. Daiwa Certate — відмінна модель, ціна від 17000 рублів.
      4. Daiwa Exceler — ще одна багаторозмірна модель якісної котушки.
      5. Daiwa Crossfire — хороша котушка початкового рівня, вартість не більше 2000 рублів. Daiwa Exist – топова котушка, ціною від 400 до 1000 доларів. Інерційні котушки для спінінгаІнерційні котушки

        Головна особливість інерційних котушок полягає в тому, що котушка після закидання обертається і після того, як приманка досягла потрібного місця і перестала змотувати волосінь. із надлишку спущеної волосіні. Цей тип котушок раніше був досить популярним до появи безінерційних.

        В даний час інерційні котушки менш поширені через специфічність і частки складності в обігу.

        Мультиплікаторні котушки для спінінга

        Мультиплікаторні котушки

        Мультиплікаторні котушки характеризуються більшою потужністю, ніж бузинерційні і добре зарекомендували себе при лові на важкі приманки. Так само даний тип котушок здатний забезпечити рибалки можливістю дуже далекого закидання. Один оборот рукоятки відповідає 3,5-6,5 оборотам шпулі. Дана котушка буде актуальною для досвідчених спінінгістів, тоді як початківцям краще брати безінерційну котушку.

        Мультиплікаторні котушки бувають декількох форм і розмірів, також відрізняються за класом. Клас котушки показує, приманки якої ваги можна котушкою застосовувати. Для спінінга зазвичай застосовуються мультприкатори типу “мильниця”. іннерційну котушку.

         

You may also like