Кожного рибалки, який любить зимову окуневу рибалку, неодмінно хвилює питання – який же колір балансира вибрати?
Якщо говорити про класичну окуневу блешню, то відповідь очевидна – мідь, срібло та латунь.
Інші ж варіації, такі як золото, мельхіор тощо – це лише обігравання тих самих трьох базових кольорів.
І хоча зараз промисловість може випускати блешні дуже широкої колірної гами, все ж таки уловистість приманки визначається, перш за все, вибором кольору балансира.
- Rapala W3, W7
- Lucky John Pliant
- Spider Pro 106
- Karismax Koko 3
- Kuusamo Tasapaino- 75
- Salmo Lucky John
- Aqua Hopper
- Aqua Proglot
- Aqua Jig-2 Trapper
- Aqua Jig -1 Classic
- Nils Master Baby Shad
- Nils Master Jigger-2
Rapala Jigging Rap
Karismax Koko
Scorana ICE Crystal
River 2 Sea PLT-07
Kuusamo Tasapaino X-Pro
Mebaru Lucky John
Rapala Jigging Rap
Розглянемо п’ять найпопулярніших кольорів окуневих балансирів
- Перше місце, безумовно, поки тримається за класичним окуневим кольором – FT, на який виловлюється більшість чудового окуня у всіх регіонах країни.
- Є ще темніша варіація цього кольору – PERCH. Вона є менш уловистою, але ніяк не менш популярною.
- Наступний колір від виробника Rapala – BSR, він набирає все більшої популярності серед рибалок різних класів, і, цілком можливо, незабаром потіснить навіть FT з його заслуженого місця.
- Далі за списком йде безумовна класика Read Head, як його ще називають «червоноголовик». Свого часу він був єдиним кольором, який з майже стовідсотковою ймовірністю гарантував добрий улов, але прогрес не стоїть на місці.
Якщо окунь занадто пасивний, і на перші три кольори клювати відмовляється, то є забарвлення, яке провокує на клювання – CLN. Як кажуть, клоун – він і в Африці клоун.
І на п’ятому місці колір, який в моменти повного безкльвів виручає рибалки – ; це все відтінки та забарвлення червоного, від малинового та темно-бордового до світло-рожевого. Раніше це була звичайна бронза, зараз же червоне емалеве покриття.
Ці кілька кольорів балансурів не завжди працюють ідеально, але іноді вистрілюють так, що улов у два – три десятки кілограмів товстих, важких окунів заважають рибалки дійти до свого транспортного засобу.