Ловля на силіконові приманки: види, оснастки, монтажі, проводки

by polefishing
18 перегляди

Силіконові приманки

Силіконові приманки є найдоступнішим видом штучних приманок, на відміну від дорогих воблерів та вертушок.  Більш того, силіконові приманки можна виготовляти самостійно, маючи при собі лише форму і розтоплений силікон.

Рибальські силіконові приманки з’явилися близько п’ятдесяти років тому, але на наших ринках закріпилися відносно недавно.  Але варто відзначити, що їхня популярність постійно зростає, що дуже радує рибалок величезним асортиментом нових приманок.

Силіконові приманки бувають різних форм і розмірів, починаючи від звичайнісіньких рибок і черв’ячків, закінчуючи рачками з клешнями. Силікон є основною джиговою принадою, і поділяються на кілька видів – твістери, віброхвости, черв’яки та силікон, що імітує різних рачків, жаб, кальмарів та іншу дрібну живність.

Якщо ви хочете дізнатися про інші приманки для лову хижої риби на спінінг, радимо почитати про види воблерів .

лов на силіконові приманкилов на силіконові приманки

Оснащення силіконових приманок

Природно, що всі силіконові приманки мають оснащуватися гачками. Це може бути як гачок з литою головкою, так і офсетний гачок на шарнірі.

Також можна ставити двійники чи трійники, але застосовувати їх бажано лише на великому силіконі.

Також читайте нашу цікаву статтю про лов на поппери  – поверхневі приманки для лову щуки та окуня.

Види силіконових приманок

  • Віброхвости
  • Твістери
  • Силіконові хробаки
  • Силіконові рачки
  • Жаби
  • Кальмари

віброхвістсиліконові черв'якитвістер

силіконові жабисиліконові рачки

Віброхвіст – силіконова приманка, яка імітує невелику рибку. У неї на хвості є спеціальний «п’ятачок», який надає приманці своєї активної гри. Іншими словами, віброхвости мають свою гру, що і забезпечує ефективний лов на рівномірній проводці.

Твістер – ця активна силіконова приманка, яка досить схожа на віброхвіст, основною її відмінністю є закручений хвостик замість «п’ятачка». Хоч твістер і не так схожий на рибку, але за ефективністю це не робить його гіршим, ніж віброхвіст. У різних ситуаціях обидві приманки можуть бути по-різному ефективні.

Силіконові черв’яки — в більшості випадків є пасивними приманками, які не мають видатних форм, і від того не мають своєї гри. Основна їхня відмінність – це довжина, яка може досягати тридцяти сантиметрів.

Хоч силіконовий черв’як є і пасивною принадою, але іноді лов на нього буває навіть результативнішим, ніж при використанні твістерів та віброхвостів.

Силіконові рачки, жаби, кальмари та інші

Багато рибалок давно вже обловили силіконових рачків, кальмарів, личинок, силіконових жаб і позитивно відгукуються про ці приманки. Для лову хижої риби на поверхні переважно використовуються силіконові жаби, оснащені двійником, і жала в яких притиснуті до приманки.

Така незачіпляння, дуже ефективна при лові в лататтях, де ймовірність обірвати інші приманки досить висока.

Як насадити силіконову рачку

При лові на дні застосовують інший вид силікону – раків. За формою раки є найскладнішими силіконовими приманками, які мають і клешня, і хвостик, і ніжки, і навіть вусики, які часто відкушуються хижаками під час їх нападу на приманку. Гра невеликих силіконових рачків досить активна, що приваблює активного хижака.

силіконові приманки на щуку

Монтаж силіконових приманок

  1. Відвідний повідець
  2. Техаське оснащення
  3. Каролінське оснащення
  4. Дропшот

Найкращі силіконові приманки

Навіть найдосвідченіший спінінгіст у пошуках ефективної силіконової приманки проходить через тривалий шлях. Адже асортименти, представлені в рибальських магазинах, просто вражають. А за останні кілька років асортимент особливо розширився, що пов’язано зі збільшенням попиту силікон. У світі з’явилося дуже багато фірм виробників силіконових приманок, і з’ясувати, хто на що здатний досить складно, але ми створили свій рейтинг найкращих силіконових приманок.

BeTanCo від Bait Breath

BeTanCo Bait Breath

Fish Tail від Bait Breath

Fish Tail Bait Breath

Polaris від Crazy Fish

Polaris Crazy Fish

One’up Shad від Sawamura

Oneup Shad Sawamura

Неймовірна ціна на Sexy Impack в Keitech

Sexy Impack Keitech

Cruel Leech від Crazy Fish

Cruel Leech Crazy Fish

OSP DoliveCraw 2

OSP DoliveCraw 2

Ring Shrimp від Reins

Ring Shrimp Reins

Колір силіконових приманок

Тема підбору кольорів силіконових приманок піднімалася досить часто. Одні рибалки вважають, що колір приманки не має жодного значення, інші ж навпаки, вважають, що уловистість приманок дуже залежить від її забарвлення. Але насправді, колір приманки грає роль, наприклад, кольори добре працюють по судаку, можуть погано працювати по щуці, але в будь-якому випадку всі кольори потрібно пробувати самостійно.

На переваги хижака впливає погода та прозорість води, тому завжди беріть із собою весь свій барвистий арсенал силікону.

Колір приманки на судака

колір силіконових приманок

Для судака варто використовувати силікон коричневого кольору. Є багато варіацій і відтінків цього кольору, і точно сказати, який з них краще працювати по судаку неможливо. Іноді по судаку краще працює чистий колір, іноді із зеленими квітами, можна пробувати навіть силікон із блискітками. Приманки, які мають темний колір, краще ловлять судака в світлий час. Ближче до вечора варто застосовувати світлий силікон, радимо починати з зеленого кольору.

Колір приманки для щуки

Чим нижча прозорість води, і чим похмуріша погода, тим гірше воблер видно щуці у воді, і в таких випадках потрібно застосовувати силікон яскравого кольору. Варто спробувати жовті та помаранчеві кольори силіконових приманок. Звичайно, кольори приманок потрібно варіювати, і часом краще ловить жовто-салатовий колір, одноколірний або зі спинкою іншого кольору. Також для щуки варто пробувати силікон білого кольору, але не варто забувати і про форму приманки, яка грає далеко не останню роль.

Колір приманки для окуня

Найбільші окуні, спіймані на джиг, ловляться на силікон такого ж кольору, як і щука. Великого окуня варто починати ловити на віброхвости завдовжки близько десяти сантиметрів, жовтого та червоного кольорів. Яскравість приманок на окуня, так само, як і на будь-якого іншого хижака, варто варіювати відповідно до погоди та прозорості води.

Плаваючі силіконові приманки

Звичайна монолітна силіконова приманка, якщо її покласти на воду, тоне, і ідея плаваючого силікону якраз і полягає в тому, щоб зробити силікон плавучим.

Позитивна плавучість приманки здійснюється додаванням в приманку легкого матеріалу, наприклад, пінопласту або пінополістеролу.

Щоб зробити силіконову приманку плавучою, в неї потрібно впхнути шматок пінополістеролу відповідного розміру, який дозволяв би силіконовій приманці плавати, ну або просто повільно тонути. Щоб правильно вибрати потрібний шматок пінополістеролу, потрібно поекспериментувати.

Силіконові приманки на щуку

силіконові приманки для щукисиліконові приманки на щуку

Силіконові приманки на окуня

силіконові приманки для окунясиліконові приманки на окуня

Силіконові приманки на судака

силіконові приманки на судакасиліконові приманки на судака

Силіконові приманки своїми руками

Принцип створення силіконових приманок в домашніх умовах досить простий, і для того щоб зробити необхідну приманку потрібно мати форму і рідкий силікон. Тобто, ми беремо шматок силікону, розтоплюємо його, наприклад, в мікрохвильовій печі, а потім просто виливаємо рідкий силікон у форму, далі залишаємо остигати, після чого відрізаємо непотрібні шматочки, якщо такі є.

You may also like