З настанням осені риба нарешті приходить до тями після тривалої виснажливої літньої спеки і спеки, і починає поступово накопичувати жир напередодні настання холодів. У зв’язку з різким збільшенням апетиту і з’явився термін риби, що жирує.
І щука не виняток із цього правила. У міру того, як поступово знижується ртутний стовпчик термометра, починається найтриваліший період осіннього жару у зубастої хижачки, яка добре ловиться як на блешні, так і на силікон та різні воблери .
Ловля щуки восени
Зі зниженням температури повітря до позначки +20 – +23 градусів починається лов зубатої хижачки. Щодо тимчасових рамок, то в нашій місцевості це період з кінця серпня до початку вересня.
Схематично, досвідчені рибалки ділять осінь на 2 частини, а саме:
- до відмирання водоростей
- після відмирання водоростей.
Слід зазначити, що щука досить швидко змінює свої смаки та уподобання в їжі за цей порівняно невеликий короткий відрізок часу. Виходячи з цього, спінінгісти отримують чудову можливість випробувати в дії різні види приманок та технік лову риби.
Приманки для лову щуки
Використання воблерів на щуку восени
Які моделі воблерів найоптимальніше використовувати? Поки водна рослинність не розрослася до розмірів, які сильно заважають нормальній проводці приманки, бажано мати у своєму арсеналі 2-3 твічингові воблери класу «міноу» завдовжки 10-15 см, що відрізняються невеликим заглибленням.
Насамперед такі умови є наслідком існуючої необхідності облавлювання «вікон» – невеликих ділянок води, більш-менш вільних від водоростей.
Після того, як розпочнеться процес осідання, досвідчені рибалки радять просканувати мілководні затоки, які протягом усього літа були недоступні у зв’язку із суцільним зеленим килимом із рослинності.
Кренк на щуку
Далі неодмінно слід мати у своєму наявності кілька кренків із заглибленням, яке буде дещо меншим, ніж глибина водоймища – йдеться про фети, шеди і т.д.
Вони ідеально підходять для активного використання більш глибоких ділянках водойм. Не варто дрібніти з розмірами – краще взяти приманки від 8 см і вище.
Найбільш оптимальним середнім розміром на щуку вважається 12 см. Потрібно зазначити, що для результативної риболовлі кренки можуть зовсім не знадобитися. Це – добровільне рішення, яке безпосередньо залежить від ваших переваг та наявної грошової суми. Справа в тому, що проводка біля дна водойми незмінно пов’язана з постійними зачепами, більшість з яких закінчується мертвими зачепами з відривом приманки, що використовується.
Поппери на щуку
Приманки поверхового типу, які більш відомі як поппери , не вдалий варіант для осінньої пори. Втім, у перші тижні вересня-місяця іноді вдається за їх допомогою добути щуку.
Блешня на щуку
Багато рибалок, виходячи зі свого досвіду, вважають, що блешня, що обертається, є обов’язковою складовою ящика будь-якого поважаючого себе любителя посидіти зі спінінгом. Фірма «Мепс» є своєрідною рибальською класикою.
Часто використовуються екземпляри «аглії лонг» №2 та №3. До початку жовтня їх можна використати. Для риболовлі пізньої осені найкраще використовувати важкі щучі коливання великих розмірів.
Блешня цього типу відрізняються «важким» ходом, при якому майстерно імітується важкий видобуток, створюючи потужні акустичні хвилі. Саме те, що потрібно для лову щуки восени.
Приманки із силікону для лову щуки
Даний клас приманок обов’язково повинен бути в наявності, як у досвідчених, так і у спінінгістів-початківців. І це зовсім не пов’язане з їхньою здатністю забезпечити солідний улов.
Силіконові рибки завжди використовуються у водоймищах, де глибина не дозволяє своєчасно відстежити наявність коренів, підводних корчів та іншого сміття. Також вони дуже ефективні за умов каламутної води. Та й у разі їхнього обриву втрата не сильно вдарить по вашій кишені, чого не скажеш про більшість хороших блешень і воблерів .
Якщо ви живете у Мінську, то придбати воблери можна тут
У разі стандартного монтажу на джиг головку зі звичайним гачком, часто риба може зірватися. У разі лову восени, при використанні рибок по 15 см, холостий удар з відривом хвостика у м’якої приманки, а то й зовсім сход видобутку часто трапляється.
Щоб уникнути подібної ситуації, рекомендується використовувати інший спосіб кріплення, а саме – з трійником. При правильному підході на силіконову приманку кількість подзьобів практично не відрізняється від використання інших, дорожчих побратимів. Тут все залежить від вашого вміння та рівня майстерності.
Де ловити щуку восени
До жовтня у всіх щук, як у дорослих, так і у молодих особин, починається тривалий за часом жор перед зимою. У цей період щука найкраще клює ранком та ввечері. У міру зменшення температури води щучий жор посилюється, що до льодоставу досягає свого піку.
Це особливо помітно на невеликих річках і прудиках, при температурах, близьких до нуля градусів, коли вночі відбуваються сильні заморозки. Тобто ймовірність нарватися на справжній передзимовий жор у цей період максимальна.
Подальше зниження температури води змушує щуку опускатися на дно водойми чи глибину 3-8 метрів. Щука при цьому намагається триматися біля самого дна, зазвичай біля корчів або бровок, які вона використовує як укриття.
У цей час щука добре ловиться на будь-які приманки і зловити її можна будь-якими способами. Під час спеки щука відмінно ловиться і на віброхвіст, і на твістер і на блешню. Також варто відзначити, що ні темп проведення, ні глибина особливої уваги не потребує. Однак слід дотримуватись правил, що стосуються кожної водойми.
Є ще два фактори, що впливають на лов щуки восени – це атмосферний тиск і місячні фази. Атмосферний тиск впливатиме на клювання щуки незалежно від глибин водоймища, клювання помітно покращується в міру зниження висоти ртутного.
Снасти для лову щуки
Перш за все, почнемо з вибору відповідної моделі спінінга для риболовлі. Для вересня найбільш підходящим варіантом буде бланк середнього класу середньо-швидкого ладу, який відрізняється такими параметрами: довжина – 210-240 см, тестовий діапазон – 5-25 г.
Доки річка «скута» множинною рослинністю, полювання на щуку більшою мірою зводиться до твищення в прибережній зоні, оскільки потреба в далеких закиданнях. Протягом жовтня-листопада ситуація змінюється докорінно, і найбільш ефективним способом лову зубатої хижачки є спінінг швидкого ладу для далеких закидів довжиною до 270 см.
У разі відсутності достатньо грошової суми для придбання кількох спінінгів, достатньо буде взяти спінінгову палицю довжиною 240 см і тестом 10-40. Як показує життєва практика, всі цифри та назви фірми на бланках здебільшого ніяк не впливають на ефективність риболовлі.
Головною умовою успішної риболовлі є не снасть, а вміння та досвід рибалки. Тільки при дотриманні цих двох умов можете сміливо купувати для себе професійну модель спінінга .
Якість котушки, що підбирається відповідно до спінінга, повинна бути бездоганною. Для намотування на шпулю береться волосінь, перетин якої починається з позначки 0,25 мм. Як варіант також допускається використання плетінки в межах 0,12-0,2 мм.
При цьому слід зазначити, що товщина волосіні жодним чином не впливає на рівномірність проводки – тільки на ступінь дальності закиду. У той же час твічинг потребує мінімальних перерізів, оскільки в іншому випадку воблер буде погано промацувати водну товщину.
Ідеальним варіантом є використання повідків із титану, які надійно перешкоджають виникненню перехльостів волосіні за трійники.