Виготовлення воблерів у домашніх умовах, матеріали та інструменти

by polefishing
16 перегляди

Перед тим, як зайнятися виготовленням воблерів у домашніх умовах, доречним буде з’ясувати причини, навіщо, власне, це потрібно, якщо можна купити готову приманку?

Перша причина – досить високі ціни на фірмові воблери. Особливо сильно відчувається вартість, коли приманка залишається, наприклад, на підводному корчі. У свою чергу, собівартість саморобних воблерів вкрай низька.

Витратити доведеться хіба що на покупку трійників, які використовуються в оснащенні, інші матеріали залишаться практично непомітними для гаманця. Якщо ви є фанатом лову щуки, то дуже радимо почитати вам про вибір воблерів на щуку .

Другим фактором є той позитивний факт, що, виготовляючи воблер своїми руками, можна експериментувати з формою та оснащенням, підібрати унікальний колір та забезпечити певну гру, тобто зробити унікальну приманку під себе.

І остання причина полягає у складності придбання потрібного воблера. Не завжди вдається знайти чи замовити модель воблера, побачену в мережі.

Матеріал воблера

саморобні воблери

Найлегше виготовити воблер із дерева. Деревина особливого значення не має, проте треба сказати, що в разі подальшого завантаження воблера, більш плавучі, вони ж менш щільні породи дерева, сильно змістять центр тяжіння вниз воблера, що позитивно вплине на якість гри.

Використання хвойних дерев, а також щільної деревини (наприклад, з берези або бука) небажано, зокрема через труднощі в обробці.

Оптимальними варіантами для воблера будуть такі:

  1. Вільха;
  2. липа;
  3. бальза;
  4. ПВХ;
  5. пробка
  6. пінополістирол.

Ці матеріали мають низьку щільність і обробку, що легко піддається.

Інструменти

Насамперед знадобиться гострий, зручний ніж (наприклад, так званий «шевський одвірок»). Додатковими інструментами стануть ножівка по металу, пара напильників та надфілі різного профілю, а також круглогубці, наждачний папір різної жорсткості та тески.

інструменти

  • Ніж
  • Ножівка
  • Напильник
  • Наждачка
  • Плоскогубці
  • Надфілі
  • Тиски

Технологія виготовлення воблерів

Починати варто, орієнтуючись на не дуже складні та популярні моделі, намагаючись досягти максимальної схожості за формою та грою. Лише після такої практики можна переходити до експериментів та складніших варіантів.

У процесі виготовлення воблерів можна виділити чотири етапи:

  1. виготовлення самих деталей (тіло, лопату, каркас);
  2. збирання;
  3. обкатка;
  4. ґрунтовка;
  5. фарбування приманки;
  6. покриття лаком.

воблери своїми рукамивоблери своїми рукамивоблери своїми рукамивоблери своїми руками

Підібравши оригінал, слід спочатку вимірювати (дізнатися) його довжину, висоту та ширину, а потім підготувати брусок з урахуванням показників, але для страховки додавши по всіх параметрах 0,5-1 мм. Далі вирізаємо заготовку із застосуванням лобзика, рубанка або гарного ножа.

саморобні воблери

Ножуванням по металу в нижній частині майбутньої приманки робимо невеликий поздовжній надріз. Глибина надрізу повинна бути такою, щоб у хвостовій частині воблера надріз досяг приблизно середини деталі, а в передній носовій на 3-4 мм не доходив до носа моделі. У цей надріз поміститися каркас із дроту з метою подальшого кріплення на нього заводних кілець, а також необхідне завантаження.

саморобні воблери

Для лопатки воблера робиться акуратний поперечний надпил на відстані приблизно 1 см. Кут цього надпилу безпосередньо впливає на можливості заглиблення воблера. Воблер тим більше заглиблюватиметься, чим більшим буде кут від поздовжньої осі.

  • Для початку варто практикувати невеликі кути 30-45 градусів.
  • Наждачним папером затираємо гострі кути та різні нерівності поверхні, наділяємо воблер потрібною обтічною формою.
  • Для виготовлення лопатки знадобиться органічне скло або тоненька металева пластинка.
  • Розмір та певну форму також слід підбирати з орієнтацією на відомі моделі.

саморобні воблери

Далі із дроту виготовляємо каркас для кріплення кілець. Після цього підходимо до збирання саморобного воблера. Спочатку встановлюємо дротяний каркас та виготовлену лопатку у зроблені раніше прорізи.

Завантаження воблера

Наступним завданням буде завантаження виробу. Відмінно підійдуть шматочки листового свинцю конкретної товщини, які щільно входитимуть у поздовжній пропил. Для випробування підійде та сама ванна кімната. Тепер можна самостійно зробити воблер плаваючим, тонучим або взагалі суспендером.

Завантаження воблера

Потрібного розміру свинець можна виплавити з будь-якого грузика, і для цього вам знадобиться металевий посуд для топлення свинцю, свинець і формочка. Розпалювання свинцю можна проводити на багатті або газовій плиті. Але можна вчинити і простіше, просто відщипнувши від грузика плоскогубцями шматок свинцю.

Якщо раптом плавучість приманки у вже готовому вигляді зміниться, це можна буде підправити підбором ваги заводних кілець або трійників. Дуже бажано, щоб у воді воблер приймав горизонтальне положення.

Змащуємо воблер епоксидною смолою

Просушивши воблер, змащуємо деталі епоксидною смолою і переходимо до безпосереднього збирання, стежачи за симетричністю установки керма та каркаса. Різні щілини щільно замазуються. Після висихання смоли за допомогою надфілів прочищаємо петлі, надаємо остаточну форму виробу за допомогою наждакового паперу. Далі беремося за фарбування.

саморобні воблери

Фарбування воблера

  1. Перший шар (грунтовка та фон) робимо за допомогою алюмінієвої пудри, замішаної на лаку; наносимо за допомогою пензлика.
  2. Далі елементи фарбування залежать від бажань та можливостей майстра.
  3. Наноситься фарба або пензликом, або за допомогою аерографа або звичайного шматочка дрібнопористого поролону.
  4. Очі варто малювати білою фарбою, можливо жовтою або помаранчевою, наприклад, за допомогою того ж надфілю, а зіниці можна наносити за допомогою загостреного сірника, чорної фарби.

Покриття воблера лаком

Виготовлення воблерів у домашніх умовах

Після того, як воблер повністю висох, покриваємо його лаком, 3-4 шари, кожен з яких потрібно добре просушити.

Інструментами нанесення можуть бути ті ж, які використовувалися для фарбування.

Особливу увагу варто звернути на сушіння останнього, заключного шару. Далі прочищаємо петлі та вішаємо трійники.

На цьому унікальний саморобний воблер готовий. Звичайно, дуже ймовірно, що він відрізнятиметься від оригіналу, на який орієнтувалися.

Однак далеко не факт, що він буде невловимим, але й навіть у такому разі не варто впадати у відчай, адже з практикою прийде досвід, а значить і першокласні приманки своїми руками.

You may also like