Варені раки – страва, безперечно, дуже смачна, а для деяких людей це справжній делікатес. Як це часто буває, людина отримує задоволення не тільки від самої страви, а й від процесу приготування, вишукуючи різноманітні рецепти та проводячи кулінарні експерименти.
Аналогічна ситуація і з самим ловом раків, в рамках якої радує не тільки добротний улов, а й сама підготовка, створення хитромудрих раколок, пошук перспективних місць.
У цій статті ми розповімо, як виготовити раколовки своїми руками, де і коли краще ловити, які приманки використовувати.
Види раколовок
- конусна;
- кругла;
- у вигляді ятеря;
- раколовка “парасолька”;
- з пляшки.
Раколівка з пляшки
Ця пастка виготовляється дуже просто. Вам знадобиться звичайна пластикова пляшка великого об’єму (наприклад, 6 літрів). У разі відсутності такої можна використовувати більш ходові ємності на 2-3 л.
- Спочатку потрібно відрізати шийку в тому місці, де пляшка починає звужуватися. Щоб у пастку міг потрапити і великий рак, у шийці краще відрізати і пластиковий обідок.
- Потім в основній частині робимо невеликі отвори, які дозволять повітрю виходити швидше і забезпечать швидке занурення раколовки на дно водойми.
- Відрізане шийка вставляємо в пляшку зворотним боком і фіксуємо його за допомогою волосіні.
- У дні пляшки виготовляємо пару отворів, через які заводимо дріт для фіксації приманки.
- На фінальному етапі робимо ще один отвір і просовуємо через нього мотузку, яка дозволить зручно діставати раковину.
Раколівка “конус”
Для виготовлення раколовки своїми руками нам знадобляться:
- сітка з дрібними осередками;
- дріт (діаметр 4-6 мм);
- капронова нитка;
- пластикові хомути.
Процес виготовлення конус-розколовки
- Спочатку робимо два металеві кільця різного діаметру: нижнє – 40-50 см, верхнє – 15-20 см.
- Потім прикріплюємо сітку до нижнього кільця за допомогою хомутів або капронової нитки (по всьому кільцю кожні 5-6 см).
- Далі готуємо три однакові по довжині дротяні розпірки. Діаметр дроту, що використовується для них, повинен бути менше діаметра дроту кільця.
- Розпірки повинні дозволити розмістити верхнє кільце на відстані 14-18 см від нижнього кільця. Для зручнішого транспортування такого пристрою можна одну з розпірок зробити знімною.
- Після установки розпірок обтягуємо сіткою пастки, потім прикріплюємо сітку до верхнього кільця, дотримуючись відстані між хомутами в 10-15 мм.
- Відрізаємо зайву частину сітки та отримуємо відмінну раколовку.
Кругла раколівка
Конструкція раковування такого типу також не відрізняється особливою складністю. Вона є двома однаковими кільцями, обтягнутими сіткою.
Розпірки не використовуються, тому при опусканні пастки на дно вона складається, і раки просто потрапляють до приманки. Через таку особливість потрібна досить часта перевірка (раз на 15-30 хвилин).
Коли ви витягуєте круглу шпильку з води, верхнє кільце піднімається і не дозволяє ракам втекти.
- З дроту робимо два кільця з діаметром близько 50-60 див.
- Нанизуємо сітку на нижнє кільце, залишаючи 15 см полотна для кріплення до другого кільця.
- За допомогою капронки прив’язуємо сітку до верхнього кільця (при натягнутій сітці відстань між кільцями має становити 12-14 см).
- Далі прив’язуємо три однакові відрізки капронової нитки до верхнього кільця і з’єднуємо їх.
- Кріпимо мотузку, за допомогою якої надалі підніматимемо і перевірятимемо раколовку.
Нові моделі раколовок
Приманки до раколовки
- свіжа чи тухла риба;
- зіпсоване м’ясо;
- печінка;
- молюски;
- курячі крильця;
- зіпсована капуста;
- диня;
- хліб із часником.
Як ставити раколовки
Найчастіше прибережні ділянки водоймища сильно заростають очеретами, що не дозволяє вільно підійти до води. Тому раколовки зручніше ставити з човна.
Щоб не втратити раколовку, до верхнього кінця мотузки прив’язують поплавець з пінопласту.
Встановлення гачком з берега
З берега раколовку можна поставити так: знаходимо довгу палицю з рогаткою на кінці, беремо її в одну руку, а шнур в іншу. Потім підчіплюємо рогаткою раколовку і акуратно опускаємо у воду, паралельно нацьковуючи шнур. Кінець шнура прив’язуємо до доступного фіксатора (очерети, встромлена в землю палиця, гілка дерева).
Де ловити раків
При виборі місця для лову потрібно знати один нюанс – раки мешкають у чистих водоймах, де вода не надто забруднена і є достатній запас кисню. У зв’язку з цим віддають перевагу лову саме в річках.
Глибина, на якій ошиваються раки, може бути різною. В одних випадках вона становить якісь 50 см, а в інших досягає 2-4 м. Найбільше раки люблять кам’янисте дно, адже воно передбачає наявність безлічі укриттів.
У глинистому ґрунті раки викопують невеликі, але довгі норки під берегами. Не варто шукати раків на мілководних ділянках із твердим піщаним дном.
Час лову раків
Найкращий час для лову раків – ніч, особливо проміжок з 22:00 до 3:00 годин. Найчастіше результативним виявляється лов і рано-вранці.
Особливо смачними вважаються раки, впіймані в період від кінця серпня до середини жовтня. Саме в цей час вони виявляють високу активність і часто трапляються саме великі екземпляри. Але необхідно пам’ятати, що на різних територіях встановлені свої власні, точні терміни, що передбачають законний лов раків.
Важливо! Лов раків не скрізь дозволений, також на водоймах є певні часові рамки, для аматорського вилову раків. У будь-якому випадку, знайте міру, нехай раки розмножуються і радують своїм уловом надалі. Ставтеся до цього відповідально!