Розвиток сучасних електронних технологій не міг обійти стороною і рибальську сферу. Так, досить поширеними стали ехолоти, які слугують для виявлення риби і дослідження донного рельєфу. Але саме для вивчення поведінки риби і безпосереднього спостереження за нею стали використовуватися також і інші електронні пристрої – водонепроникні відеокамери.
Порівняння підводної камери та ехолота
Ехолоти сканують певну ділянку водойми і показують, чи є там риба. Як правило, риби та інші об’єкти відображаються на екрані у вигляді дуг чи інших невеликих символів. Підводна камера ж фіксує взагалі все, що відбувається в конкретній точці. Ви побачите, яка саме риба вештається в цьому місці, і зможете спостерігати її реакцію на зміни в навколишньому середовищі.
Підводні відеокамери спокійно можна використовувати як на відкритій воді, так і в зимовий час з льоду.
На додаток, в холодний сезон зйомка чіткіша і якісніша, оскільки вода взимку чистіша.
Якщо ви хочете детальніше вивчити можливості саме ехолотів – ознайомтеся зі статтею”Огляд ехолотів для риболовлі”.
Особливості підводних камер для риболовлі
Зазвичай комплексний пристрій підводної відеокамери складається з трьох елементів:
- Невеликого монітора.
- Проводів.
- Водонепроникної камери.
Деякі приймальні пристрої вміють тільки відображати те, що відбувається в режимі реального часу, інші ж передбачають і можливість відеозапису, що дає змогу потім переглядати ролики вже вдома на великому екрані. Надалі такий відеоролик можна буде зберегти у себе на комп’ютері, поділитися ним із друзями і навіть викласти на youtube. Приклад підводного ролика дивіться наприкінці статті.
Критерії вибору рибальської камери
Серед чинників, які враховуються під час підбору камери, можна виділити такі:
- чутливість відеокамери;
- підсвічування;
- водонепроникність;
- кут огляду;
- розмір дисплея;
- електроживлення.
Найважливіший параметр будь-якої відеокамери – її чутливість.
Зрозуміло, що під водою рівень освітленості зовсім інший, ніж на поверхні, і часто зображення може бути занадто затемненим або розмитим. Тому що вища чутливість камери, то краще.
Другий важливий момент – наявність підсвічування. Додаткове джерело світла біля камери зробить зображення на моніторі якіснішим, однак пам’ятайте, що іноді підсвічування може відлякувати рибу.
Також слід звернути увагу на герметичність корпусу камери і характеристику максимальної глибини, на якій здатен нормально працювати пристрій.
Не менш важливий і кут огляду. Що він більший, то більше простору захопить камера, проте на периферії зображення може бути розмитим. Щоб уникнути останнього, можна використовувати відразу 2 камери з відносно невеликим кутом огляду у кожної з них.
Звичайно, відрізняються між собою і самі екрани, на яких відображається те, що відбувається під водою. Що вища роздільна здатність екрана, то краще ви зможете розглянути кожен об’єкт, захоплений об’єктивом камери.
Щодо питання електроживлення варто сказати, що воно може виходити як від спеціального акумулятора, що йде в комплекті з камерою, так і від човнового акумулятора.
Підводна камера для риболовлі
Особливості камери:
- 3,5-дюймовий LCD-дисплей
- Датчик зображення: SHARP Color CMD
- Спеціальна функція “Анти-туман”
- 4 інфрачервоні світлодіодні ліхтарики
- Роздільна здатність: 628х586 пікселів
- Система кольоровості: PAL/NTSC
- Режим відображення: 4:3
- Електронний затвор: 1/50 ~1/100000 сек
- Довжина кабелю: 20 м
- Кут огляду: 90°
- S/N раціон: Понад 48 дБ
- Робоча температура: від -20°С до +60°С
- Акумулятор: напруга – 3,7 В; ємність – 4000 мАг