Лов карася на вудку поплавця: снасті, оснащення, приманки

by polefishing
20 перегляди

 

Карась – це одна з найулюбленіших і найпоширеніших риб наших водойм. Навіть у дрібних ставках, у яких будь-яка друга риба вижити не може, через нестачу кисню у воді, рясніють карасями. Ловлять карася різними способами, і фідером і гумкою , але найвідомішим, поширеним і простим способом лову карася є лов на вудку поплавця.

Щоб упіймати карася на поплавець, потрібно знати наступне:

  1. Де його ловити;
  2. на якій відстані від берега;
  3. Яким оснащенням;
  4. На якій глибині;
  5. Який приманкою;

У цій статті ми якраз і розглянемо всі ці моменти з лову карася на поплавець.

Відразу варто сказати, що ловити карася потрібно в місцях, де він є. Карась може знаходитись біля берега, біля очеретів, на глибині, в ямах, брівках. Але якщо ви ловите на поплавок, то швидше за все вам доведеться ловити з берега, так що краще використовувати вудку завдовжки близько 4 метрів і більше для далеких закидів.

Купівля снастей/виготовлення їх своїми руками

Рибалці-початківцю, якщо він ще зовсім малодосвідчений, найкраще купити готову вудку в магазині. Але якщо ви хочете все зробити самостійно, то вам потрібно буде купити вудилище та всі елементи снасті: волосінь, грузила, гачок, і зібрати все це вдома. Але будь-яку снасть поплавця необхідно налаштовувати.

Карась є досить обережною рибою, тому варто уважно вивчити способи його лову. Початківцю рибалці простіше освоїти лов карася за допомогою простої махової вудки з глухим оснащенням.

Вага грузила повинна відповідати тесту поплавця, а як повідець використовується тонша волосінь, порівняно з основною. Поплавець бажано використовувати невеликої ваги і завантажувати його по антенку. Гачки використовуються маленького та середнього розміру, залежно від передбачуваного карася.

Махова снасть складається з махового вудлища довжиною 4-5 метрів, волосіні діаметром 0.25, гумових стопорків, поплавця, грузиків і повідця з гачком.

Оснащення махової вудки поплавця

Ще одна порада – стежте за тенденціями в лові поплавця. В інтернеті та в магазинах з’являється безліч цікавих оснасток, а також приманок для карася.

Поплавці для вудки

Рибальські поплавки

Де ловити карася на поплавок, пошук стоянки риби

лов карася на вудку поплавця

Всі стоячі водойми з карасем можна розділити на два типи: невеликі озера та ставки. Водойми такого типу відрізняються малою глибиною, заболоченими берегами та мулистим дном. Карась тут добре ловиться різними приманками, але великі екземпляри трапляються досить рідко.

Друга категорія водойм, де крім карася є багато іншої риби, у тому числі й хижак. Озера та водосховища в середньому мають глибину три метри, а вода добре збагачена киснем.

Карасі в таких водоймах почуваються менш комфортно, клювання їх стає більш примхливим. Зате, визначивши місце стоянки карася, на певну приманку можна спіймати справді великі екземпляри.

Наживки та насадки на карася

Наживки та насадки на карася

  1. Гнойовий хробак
  2. Опариш
  3. Мотиль
  4. Перловка
  5. Кукурудза
  6. Горох
  7. Тісто
  8. Манка (бовтанка)
  9. Макарони

наживка на карася

Якщо ви збираєтеся ловити карася на вудку поплавця , то варто застосовувати різні рослинні і тваринні приманки. Серед тварин принад чудово підійдуть: гнойові черв’яки, опариш, мотиль.

Черв’яка застосовують на будь-яких водоймищах і результат досить хороший, але от опариша і мотиля частіше застосовують у тих водоймищах, де іншої риби немає, і дрібниця не буде об’їдати наживку раз за разом.

На великого карася варто використовувати шматочки виповзка (великого хробака), на гачок їх нанизують як шашлик . Таку міцну і велику дрібну наживку об’їсти навряд чи вдасться. А серед рослинних приманок, карась віддає перевагу перловці , і тісту .

Для тіста підійде пшеничне, горохова, кукурудзяне, і манне борошно. Є маса різних рецептів тесту з додаванням усіляких ароматизаторів та добавок. У цьому питанні кожен рибалка може експериментувати та фантазувати.

Карась добре відгукується на парену перловку. Її використовують і як приманку, і як підгодовування. При закиданні оснастки, у воду підкидається щіпка перловки. Також великий карась може ловитись і на консервовану кукурудзу, і навіть макарони.

Приготування підгодовування на карася (саморобне або магазинне)

підгодовування на карасяПідгодовування, яке купили в рибальському магазині – варіант нашвидкуруч, і буває досить ефективним. Для підготовки домашнього підгодовування на карася знадобиться багато інгредієнтів, і часу на її приготування. Але від домашніх інгредієнтів цілком можна не відмовлятися.

Магазинне підгодовування можна доповнювати своїми інгредієнтами, і щось обов’язково допоможе при виготовленні гарного підгодовування. Щоб успішно ловити карася, потрібно вести щедре підгодовування, а ще краще, якщо привласнення карася відбувається за день-два до риболовлі. У рибалці важливо освоїти техніку підгодовування.

Підгодовування залежить макуха для карасявід того, чи є карась у водоймі господарем, чи ні? Якщо карась у водоймі господар, то у складі підгодовування варто застосовувати фракції корму, що підпалюють, підійде безліч магазинних підгодівель і саморобних сумішей.

А коли окрім карася у водоймі мешкають інші види, то краще підгодовувати зернами кукурудзи, гороху чи перловки. Добре в таких випадках працює суміш з панірувальних сухарів та цільного геркулеса.

Щоб не приманювати в місце лову дріб’язок, куля підгодовування повинна розпадатися саме при ударі об дно, а не поверхню води. Хорошим підгодовуванням для лову карася є соняшникова макуха .

Оснащення поплавочної вудки на карася

лов карася на вудку поплавця

Застосовуються в основному два види оснасток поплавця: махова і матчева. Лов карася маховою вудкою на відстані приблизно десять метрів дозволяє контролювати процес лову досить точно.

Снасть ця знайома багатьом з дитинства, тому що вона дуже проста, адже потрібно лише прив’язати до кінчика вудилища волосінь з оснасткою.

Але техніка розвивається, і придумали спеціальний гумовий амортизатор, призначений для гасіння ривків риби та захисту повідця від урвища.

Варто відзначити, що довжина оснащення повинна дорівнювати довжині вудлища.

Махову снасть в більшості випадків застосовують для лову обмеженої акваторії або з човна, що досить просто та зручно. Матчева вудка, своєю чергою, оснащується котушкою. Це дозволяє закидати приманки досить далеко, і застосовувати в оснастці тонші волосіні.

Матчеву вудку найчастіше застосовують на чистих водоймах, де мінімальна кількість водної рослинності, і форсоване виведення риби не потрібно, а потрібен далекий закид.

Вудилище поплавця (телескопічне)

телескопічне вудлище

Чутливе завантаження поплавця

лов карася на вудку поплавця

При лові вудочкою поплавця важливо грамотно завантажити поплавець. Це означає, що вантаж повинен топити поплавець так, щоб залишалася тільки робоча частина поплавця.

Зазвичай антена поплавка забарвлюється яскравими кольорами. На сучасних поплавцях повинні бути вказані дві цифри, які позначають вагу поплавця та вагу грузила для робочого положення поплавця.

Більше того, є моделі поплавців, на яких є кіль із набором шайб. Зменшити вагу поплавця на один грам можна, прибравши одну шайбу. Вага у вигляді грузила ставиться на волосінь, і оснастка досягає дна швидше.

Тобто рибалка таким чином може змінювати швидкість падіння приманки на дно, що також може вплинути на процес лову.

Уловиста техніка поплавця

лов карася на вудку поплавця

Залежно від поплавця, потрібно застосовувати певну тактику лову. Підгодовування великими кулями навряд чи підійде для махового лову.

Адже лов здійснюється на невеликій дистанції, тут краще підгодовувати невеликими порціями, щоб постійно стримувати карася на місці лову. Трохи складніші справи з матчевою снастю.

Спочатку потрібно знайти перспективне місце для далекого закидання, і в цьому допоможе спеціальна вудка маркерна, що допомагає знайти перепад глибини. У перспективне місце закидаються п’ять-шість куль підгодовування. Потім закидають матчеву снасть і вимірюють відстань точки лову.

Далі волосінь на котушці потрібно зупинити кліпсою. Після цього вудка змотується і ведеться лов матчевою вудкою. Фіксація волосіні на кліпсі дозволяє домогтися більш точних закидів на підгодівельну пляму. Так як при закиданні карась полохливий, наступна порція підгодовування закидається тоді, коли клювання погіршується.

Лов карася вудочкою поплавця дуже цікава і видовищна. Коли поплавець йде убік чи під воду, жоден справжній рибалка не залишиться байдужим до такої риболовлі. І жодна інша снасть не принесе такого задоволення від риболовлі.

You may also like