Хороша котушка на коропа, якою вона має бути? Як усім відомо, короп і сазан є сильними рибами, які можуть досягати ваги понад двадцять кілограмів, і для ефективного виведення такої великої риби знадобляться відповідні снасті, зокрема потужне вудилище з великим тестом і велика коропова котушка силового ладу.
Але в цій статті ми будемо описувати саме коропові котушки з усіма їхніми можливостями, про фідерні котушки ви можете почитати у відповідній статті.
Сьогодні відвідування рибальських магазинів може виявитися вельми непростим заняттям, оскільки наважитися вибрати будь-який товар з безлічі подібних товарів проблематично.
Виробники різного рибальського спорядження, і виробники рибальських котушок теж, намагаються заявити, що з використанням їхнього нового продукту можна зловити більше риби, ніж використовуючи товар іншого бренду.
Є велика безліч типів котушок від безлічі виробників – і з чого ж почати вибирати саме коропову котушку?
Огляд котушок для карпфішингу
Спершу потрібно вибрати стиль лову – і потрібно враховувати не тільки звичні вилазки на риболовлю, а й можливі майбутні риболовлі – тільки так можна вибрати більш-менш правильну коропову котушку, яка найбільше підходить під ваші потреби.
Є універсальні котушки, а є котушки для вузької спеціалізації, до яких можна віднести і великі коропові котушки. Тому котушку важливо вибирати за практичною придатністю, а не за гарним виглядом, обов’язкова наявність байтранера – спеціального механізму для скидання волосіні, про нього читайте далі за текстом.
Популярні коропові котушки
- Daiwa Emcast BR 5000A
- Daiwa Black Widow BR 5000A
- Dragon Maxima FR1060i
- Котушка DAM Quick SLS 570FS
- Daiwa TOURNAMENT
- Котушка Flagman Squadron Long Cast Carp.
Розмір шпулі
Більшість рибалок на коропа відбувається на великих платних водоймах, де потрібно закидати важкі оснастки на великі відстані, часом навіть далі 150 метрів. Так ось дальність закидання залежить зокрема від котушки і від розміру шпулі. Короп риба сильна, і для того, щоб риба не порвала оснащення, знадобиться товста волосінь або шнур, і що товстішою є ця сама волосінь, то місткішою має бути і шпуля коропової котушки.
Мало того, має бути пристойний запас волосіні на котушці, оскільки під час виведення короп може рушити на глибину, і в такому разі потрібно буде стравлювати волосінь зі шпулі, щоб короп втомився і чинив менший опір у подальшому виведенні.
Shimano ULTEGRA CI4
Тож з огляду на все це, шпуля коропової котушки має бути дуже великою. Коропова котушка вважається дійсно короповою, якщо її шпуля має значення 5000 і більше. Таке число на котушці показує місткість шпулі.
Шпуля в обов’язковому порядку має бути виконана з металу, в ідеалі з титану або нержавіючої сталі. Адже твердість і гладкість поверхні котушки впливає як на дальність закидання, так і на надійність оснащення, адже якщо на шпулі буде навіть невелика задирка, це може стати причиною бороди, пошкодження волосіні та навіть до обриву оснащення.
Байтранер коропової котушки
Крім шпулі варто звернути увагу на байтранер, благо зараз його ставлять практично на всі коропові котушки. Чим же так корисний байтранер, запитаєте ви?
Так ось ми відповімо, байтранер являє собою невелику дужку, розташовану в задній частині котушки, яка під час натискання дає змогу волосіні спокійно сходити з котушки.
Байтранер це деякий аналог фрикціону, щоправда, під час обертання рукоятки котушки байтранер автоматично відключається.
Якщо під час виведення великої риби ви відчуваєте, що риба різко рвонула, і ви при цьому не встигаєте налаштувати м’якість фрикціону, тут на допомогу прийде байтранер.
Байтранер у короповій котушці ще можна використовувати як сигналізатор, адже якщо риба тягне волосінь, при ввімкненому байтранері видається доволі гучний тріск, який чути за багато метрів. М’якість і жорсткість байтранера регулюється ззаду котушки.
Фрикціон котушки
Велике значення варто приділити і фрикціону, який розташований на шпулі. Фрикціон – це стандартний механізм будь-якої безінерційної котушки, який в автоматичному режимі дає змогу підбурювати волосінь зі шпулі за деякого навантаження.
Фрикціон буває швидким і плавним. Швидким фрикціоном коропової котушки, та й усіх котушок загалом, називають такий фрикціон, жорсткість якого обмежується одним оборотом, тобто якщо крутанути в один бік – фрикціон повністю затягнутий, в інший – повністю розслаблений. Тож враховуйте це, і підбирайте те, що вам потрібно.
Варто зазначити, що немає жодної однієї однієї коропової котушки, яка змогла б задовольнити потреби кожного рибалки. Тому короп’ятники-професіонали тримають у себе в запасі одразу кілька коропових котушок, які призначаються для будь-яких ситуацій і умов.
Рейтинг котушок для лову коропа
- Daiwa Emblem Pro 5000 – 65$
- Daiwa Black Widow – 70$
- FOX EOS 12000FS – 80$
- DAIWA WINDCAST BR – 130$
- Shimano Ultegra 5500 XTD – $170
- Завзятий короп – 190$
- Ultegra Ci4+ 14000 XTC – $270
- FOX 12000 Xt – $440
- Shimano Aero Technium 6000 XSC – $590
- Карпова котушка Daiwa Tournament Basiair Z45QD MAG MAG – 1200$