Як користуватися воблером

by polefishing
63 перегляди

Що таке воблер, які вони бувають, де їх краще застосовувати? Давайте все по-порядку. Воблером називають тверду примнку із пластику або дерева, покриту фарбою і лаком. Такі приманки імітують поранену рибку, оскільки під час проводки рухаються з боку в бік.

Щоб використовувати воблер особливих навичок і снастей не потрібно. Потрібно просто розуміти: як його використовувати, як він рухається у воді і яку рибу на нього можна зловити.

Помилкою багатьох рибалок є те, що вони думають, що при інтенсивному обертанні ручки котушки воблер піднімається у верхні шари води, що насправді не завжди так, адже існує безліч воблерів, які працюють по різному.

Воблери бувають трьох видів: потопаючі, плаваючі і ті, які мають нейтральну плавучість.

На передній частині воблера є лопатка, яка забезпечує воблеру заглиблення. Чим лопатка більша і чим більший її нахил, тим глибше воблер занурюється під час проводки.

Якщо вас цікавить ловля конкретно щуки – радимо почитати про вибір щучого воблера.

Під час обертання котушки пластинка занурює воблер на глибину, і що крутіший кут пластинки, то глибше може зануритися наш воблер, що залежить від моделі воблера.

Повторимося, що особливих снастей воблер не потребує. Зазвичай використовують вудилища швидкого ладу з невеликим тестом з довжиною понад 2,5 метра.

Пов’язано це з легкістю самого воблера і труднощами його закидання на великі відстані.

Зазвичай використовують плетінку діаметром 0,1 – 0,2 мм, залежно від моделі воблера.

Щоб ловити хижу рибу в товщі води застосовують плаваючі воблери, так звані суспендери. Це довгасті моделі 6-8 сантиметрів завдовжки, які занурюються на глибину до трьох метрів. Вони застосовуються здебільшого на водоймах зі слабкою течією, і в місцях із водоростями та у вікнах між квітами латаття.

Застосування таких воблерів у цих місцях зумовлене високою ймовірністю зачепів, які можуть призвести до втрати цінних приманок. Якщо під час проводки ви відчуваєте що чіпляєте водорості, просто сповільніть проводку і воблер самостійно трохи спливе.

Такі моделі воблерів застосовуються для лову середніх за розміром щук, оскільки саме щука мешкає в подібних заводях. Обертати рукоятку котушки потрібно дуже повільно, інакше щука не встигне відреагувати на воблер.

Найбільш уловистими воблерами на щуку є мінноу, за якими ми написали чудовий огляд. Рекомендую подивитися його тут – рейтинг воблерів на щуку. У рейтинг потрапили 12 найбільш уловистих мінноу.

Легкі воблери

Найлегші воблери застосовуються на мілководді. Вони занурюються приблизно на пів метра. На дрібні воблери добре ловиться форель і окуні. Малі воблери відмінно підходять для риболовлі на перекатах зі швидкою течією. Лопать у дрібних воблерів допомагає утримувати їх на течії і унеможливлює їх вистрибування.

Воблери, що занирюють

На великій глибині варто використовувати воблерищо пірнають, які швидко занурюються до потрібної нам глибини. Моделей варто підбирати з огляду на передбачуваний розмір риби. Їх добре використовувати в місцях, де потрібно якомога швидше досягти дна, і де немає місця для розгону, тобто на вузьких глибоких річках. Знову ж таки у вікнах між водоростями.

Воблери, що пірнають, застосовуються для лову хижака на великих глибинах. Проводка здійснюється рівномірним обертанням котушки, щоб приманка рухалася саме на дні, створюючи хмару каламуті при цьому. Спосіб донного лову воблером підходить для лову судака.

Також можна використовувати ривкову тактику, яка ґрунтується на сильному підмотуванні і невеликій зупинці, що дозволяє спливти воблеру. Такий спосіб створює удари по дну, які провокують хижу рибу на атаку.

Колір воблерів

Розфарбування воблерів може бути безмежно різноманітним, і ви самі можете розфарбувати свої воблери в потрібний вам колір. Хоч багато рибалок вважають, що забарвлення воблерів на клювання не впливає, але це зовсім не так. Буває, що однакові за формою і можливостями воблера, різні за забарвленням показують різні результати.

Колір воблерів навесні

Навесні і в каламутній воді краще застосовувати яскраві кольори. Хижак може виявити яскраву приманку на більшій дистанції. А в прозорій воді занадто яскраве забарвлення воблера може тільки відлякати хижака. У таких випадках потрібно підбирати приманки з помірним кольором.

Рибалячи в незнайомих водоймах варто почати ловити з моделей забарвлення яких наближене до природного забарвлення мальків або комах. Якщо не клює, поступово рухайтеся в бік більш яскравих забарвлень воблерів. Ось, в принципі, і все про використання воблерів. Експериментуйте і ловіть!

You may also like