Вудка для балансира

by polefishing
226 перегляди

Зимова вудка для лову на балансири значно відрізняється від традиційної вудки для лову на мормишку своїми габаритами, а також вона має рукоять.

Для того, щоб правильно укомплектувати вудку для стрімкого блешніння, для початку, ви маєте визначитися, в якому середовищі та яку рибу ви хочете зловити.

 

Якщо у водоймі водяться велика риба, приміром, кілограмові окуні, судаки або щука, тут потрібно використовувати міцніші і надійніші вудки.

Основні вимоги до зимової балансирної вудки:

  1. довга (від 30 до 60 см);
  2. міцна, щоб витримати щуку і судака;
  3. зручна і не теплопровідна рукоятка;
  4. досить легка, щоб не втомлювалася рука під час проводки;
  5. жорсткий хлистик завдовжки 4-5 см.

Зимова вудка під балансири – Salmo Pro Pike

На велику рибу радимо зимову вудку Salmo Pro Pike, вона добре підходить для лову балансиром. Бланк вудки складається з високомодульного графіту, кільця і котушкотримач дуже надійні. Також є вушко для закріплення балансирів та інших приманок. Вага вудки всього 54 грами. Витримує навіть трофейних щук.

Зимняя удочка под балансиры

Також класною зимовою вудкою є Salmo Pro Perch

Також радимо ознайомитися з нашим рейтинг-оглядом зимових блешень.

Недорогі вудки для ловлі балансирами

Хлистик вудки має бути жорстким, а котушка легко обертатися. Переважно жорсткість хлистика має бути середньою, котушка повинна вільно крутитися і не заїдати. Якщо використовувати балансир, то перевагу варто віддати більш жорстким хлистикам.

Особливості котушки для зимової вудки

 

Товщина волосіні має бути 0,12-0,18 мм (в ідеалі – 0,14-0,15 мм), а її кількість – не менше 50 метрів. Оскільки риболовля на окуня проводиться на невеликій глибині, то волосінь обов’язково повинна амортизувати коливання великої риби, а в певній ситуації котушка зобов’язана стравити шматок волосіні. Не забувайте перед початком кожного сезону зимової риболовлі намотувати нову волосінь, інакше ви ризикуєте залишитися без снасті.

Уловисті балансири

 

Балансири Kuusamo 50 для лову окуня у вітчизняних рибалок з’явилися відносно недавно, але вже встигли посісти гідне місце в шухлядах рибалок, зарекомендувавши себе своєю уловістостью. В окремих ситуаціях вони з легкістю обходять вертикальні блешні. Досить часто на балансир вдається зловити окуня, величина якого перевищує розмір “смугастика”, що був спійманий на блешню.

Балансири бувають двох видів: з м’яким вовняним хвостиком і хвостиком із пластику. Серед найпопулярніших моделей балансира можна виділити пристосування від фірми Rapala (довжина від 30мм) і Kuusamo (50мм.). Дрібні балансири потрібно використовувати на дрібних глибинах, відповідно, на ямах і западинах використовують великі балансири.

Уловисті балансири на щуку

 

  1. Rapala Jigging Rap
  2. Scorana ICE Crystal
  3. Нільс Майстер – джиґер
  4. Nils Master – Baby Shad
  5. Kuusamo Tasapaino 75
  6. Балансири Aqua
  7. Балансири Karismax

Рейтинг балансирів на окуня

 

  1. Rapala Jigging Rap
  2. Lucky John Pliant
  3. Rapala W3, W7
  4. Spider Pro 106
  5. Kuusamo Tasapaino-75
  6. Karismax Koko 3
  7. Salmo Lucky John
  8. Aqua Proglot
  9. Aqua Hopper
  10. Aqua Jig-2 Trapper

 

Де варто рибалити

Вибір правильного місця для лову окуня взимку є невід’ємною частиною запоруки успішної риболовлі. Перед тим, як визначити рибне місце, дуже часто доводиться попрацювати, пробуривши кілька лунок у льоду.

Що більшою стає товщина льоду, то складніше визначити місцезнаходження окуня, оскільки, з наростом брили льоду, риба йде до середини водойми і ховається на глибині в коряжнику. Якщо ви виявили зграю, то риболовля стане успішною, хоча нерідко буває, що після кількох спійманих риб, клювання припиняється. У цьому разі потрібно присипати лунку снігом і повернутися до неї трохи пізніше.

Як ловити на балансир

Гра під час ловлі на балансир має бути плавною, без різких ривків. Залежно від обраної вами моделі, ви самі визначаєте тривалість паузи.

А, заглянувши в лунку, ви без проблем визначите час роботи балансира. Не забувайте засікати час, який знадобиться приманці до повної її зупинки під водою. Радимо подивитися цікаве відео, в якому показано підводну зйомку лову окуня на штучні приманки.

You may also like