Сприятлива погода для риболовлі

by polefishing
63 перегляди

Не тільки пора року впливає на улов, суттєво впливають і такі чинники: вітер, атмосферний тиск, сонце та дощ. Але одним із найважливіших чинників, який впливає найбільше на клювання риби, є температура води. Риба дуже відчуває зміну температури води, особливо на різке зниження температури. Оптимальною для риби вважається температура в 14-18 °С, а для лососевих і коропових 24-28 °С.

У разі різкого охолодження води, клювання може припиниться на кілька днів, але якщо зниження температури відбувається після тривалої спеки, це навіть сприяє клюванню, тоді як різке підвищення температури не обіцяє результативного улову, але поступове підвищення температури води до нормального рівня – найперспективніший момент для риболовлі.

Але ось температура повітря зазвичай не впливає на клювання. Але в тому випадку, коли за зміною температури повітря швидко змінюється температура води, клювання вже позначиться на Вашому улові.

Крім температури води грає ще й її колір із прозорістю. Так, чиста водичка сприяє кращому клюванню. Але якщо ж вода дуже каламутна, і сонячні промені майже не доходять до нижніх шарів води, клювання слабке, риби малоактивні.

Хоча є думка, що за дуже чистої води погіршується клювання мирних риб, оскільки хижаки в цей період можуть покладатися на свій зір і їм простіше атакувати здобич. Впливає на клювання і рівень води.

Занадто різке збільшення рівня води призводить зазвичай до того, що клювання дещо погіршується, тому що риба починає часто змінювати місце проживання і знайти її стає складніше.

У водоймах з високим рівнем води і слабкою течією, клювання вважається найкращим. Різке зниження рівня води також не обіцяє рибалці нічого хорошого, а поступове зниження до нормального рівня забезпечує хороший улов. Тобто з рівнем води все так само, як і з температурою, риба не любить різких змін параметрів води і про це варто пам’ятати завжди.

Вплив на клювання мешканців рибного світу впливає й атмосферний тиск. Якщо барометр показує чудову погоду, гарного клювання очікувати не варто. Це стосується і випадку, коли барометр коливається між грозою і дощем.

Гарного клювання варто чекати, коли барометр між дощиком і ясною погодою. Повільне підвищення атмосферного тиску обіцяє гарне клювання, ну а різке підвищення навпаки.

При поступовому зниженні тиску клювання погіршується, але шанс наловити риби все ж є. У разі різкого падіння атмосферного тиску, риболовлю краще відкласти.

 

Сильний вітер, також клюванню не сприяє. Негативно впливає і зміна напрямку вітру. Однак повний штиль теж заважає клюванню, тому найсприятливішою умовою є слабенький вітерець. Негативний для риболовлі вітер, який дме вниз за течією, особливо якщо вода холодна. Яскраве сонце гарному улову не сприяє, тому варто ловити рибу рано вранці та ввечері.

Відмінне клювання забезпечує поєднання підвищення атмосферного тиску і слабкої хмарності. Варто звертати увагу і на високі, сірі хмари, які забезпечують багатий улов. За великих низьких і темних хмар клювання погіршується. Рівномірний, прямий і теплий дощ є сприятливим для гарного клювання. Також гарне клювання спостерігається і в молодик.

You may also like