Оснащення фідера на течії – огляд фідерних монтажів

by polefishing
19 перегляди

Ловля фідером течією крім знань способів збереження годівниці на певному місці вимагає також і наявності ефективного оснащення. Серед досвідчених рибалок на фідері найчастіше використовується патерностер, симетрична і несиметрична петлі, оснащення з різними трубочками-антизакручувачами. Виникає питання, який з монтажів найкраще підійде для риболовлі фідером течією ? З цією проблемою спробуємо розібратися.

оснащення фідера протягом

Особливості лову фідером течією

Спочатку варто вказати необхідні налаштування самого засобу лову:

  1. Зменшення діаметра волосіні або використовуваного шнура;
  2. Збільшення маси годівниці та підбір оптимальної форми;
  3. Підняття кінчика вудилища максимально високо, що призведе до виймання більшої частини волосіні з води.

Хоча оснастка і не має значення при утриманні грузила на дні, але здатна принести купу зайвих проблем рибалці у разі заплутування повідця або й зовсім монтажу. Крім того, обране оснащення має володіти оптимальним балансом або хоча б бути наближеним до правильного балансування снасті.

При клювання «акуратної» риби, якщо фідерна годівниця важка, самопідтікання не станеться через те, що представник потенційного улову просто не зможе зрушити таку вагу.

У свою чергу, при надто легкому вантажі, годівниця не утримуватиметься на дні. З цього випливає, що дотримання балансу у вазі дуже важливий момент при виборі годівниці, правильний вибір сприятиме самозасіканню риби.

Також слід пам’ятати, що крім годівниці на вагу оснащення впливає також і кількість трубочок, вертлюжків та застібок.

Патерностер для течії

Патерностер за останні роки набув великої популярності як монтаж на фідері.

Патерностер для течії

Таке оснащення вдало використовується як при стоячій воді, так і течією.

Симетрична та несиметрична петлі для течії

При великій схожості схеми виготовлення ці оснастки відрізняються в пропорції плечей безпосередньо самої петлі. Всім любителям фідерного лову, мабуть, добре відома чутливість снасті при використанні несиметричної петлі.

Хоча в’язка «несиметрії» займає деякий час, більшість рибалок віддає перевагу саме цьому варіанту через згадану чутливість. Трохи витраченого часу все ж таки стоять забезпечення чи не стовідсоткової передачі найменшого клювання на кінчик фідера.

Симетрична петля

Симетрична петля

Несиметрична петля

Несиметрична петля

На течії лов фідером з петлевою оснасткою все ж таки може принести неприємності, що полягають у частих перехлестах повідця. Однак рибалки, які добре освоїли такий вид оснащення, ні про які перехлестки і заплутування нічого не знають, судячи з численних відгуків. Думки різні, але, безперечно, ймовірність перехлестів течіїбільше, ніж при стоячій воді.

Несиметрична петля здатна показати клювання під час руху насадки в будь-який бік. Якщо проблема перехлестов відсутня, то використання «несиметрії» буде виграшним варіантом порівняно з використанням патерностера або симетричної петлі. Чутливість важлива в будь-якому випадку, а особливо при лові риби невеликих розмірів.

Оснащення з використанням трубочки-протизакручувача

Оснащення з використанням трубочок-протизакручувачів

Як ми вже з’ясували, істотною проблемою можуть виявитися заплутування та перехльостування, а саме оснащення з використанням трубочок-антизакручувачів допоможе уникнути подібних казусів при лові течією.

Для лову при річковому перебігу дати однозначну пораду щодо вибору оснастки досить складно, кожен варіант має свої переваги та недоліки. Тому спосіб монтажу повинен вибрати сам рибалок, так би мовити, під себе. І звичайно ніхто не забороняє пробувати всі види монтажу оснастки, тому все у Ваших руках! Спочатку якісне оснащення, потім добротний улов.

You may also like