Ловля карася на гумку

by polefishing
38 перегляди

Ловля карася на гумку відрізняється від інших методів лову насамперед своєю простотою і швидким темпом лову, який і забезпечує хороший улов. Щоб ловити карася за допомогою гумки, достатньо одного разу закинути снасть у місце лову, а далі просто міняти наживку на гачках і витягувати рибу.

На гумку, так само як і на інші снасті, можна ловити будь-яку рибу, хоч це карасик, лящ, окунь або плітка.

Усе насамперед залежить від водойми, насадки і, природно, від риби, яка у водоймі живе.

Гумка має безліч переваг перед іншими видами лову, навіть перед усіма улюбленим фідером. Обумовлюється це тим, що, закинувши гумку у воду, наша наживка завжди потраплятиме в одне й те саме місце, що є ідеальною умовою для якісного підгодовування карася.

Закинувши в потрібне нам місце певну кількість підгодовування, ми завжди знаємо, що наша приманка саме на підгодовувальному столі.

Тобто ми постійно подаємо наживку на гачках прямо на закинуту нами підгодовування, що створює невелику концентровану пляму на дні, і риба, відповідно, буде зосереджена на невеликій ділянці, і вірогідність зловити її багаторазово зростає.

Обумовлено це насамперед тим, що чим більше риби в одній точці, тим риба стає сміливішою, тому що на дні створюється ажіотаж і риба намагається встигнути з’їсти якомога більше.

Тож Ловля карасів на гумку забезпечить вам точну подачу приманки до підгодовування.

Прикормка для лову карася на гумку

Як саме підгодовування для лову карася на гумку підійде такий рецепт: варена пшоняна каша + мелена макуха від насіння + невелика кількість сухарів. Також можна додавати до цієї суміші й покупні підгодовування.

Як насадки на гачки використовують стандартні для карася ласощі: гнойові черв’яки, опариші, кукурудза, тісто і хліб. Варто зазначити, що хліб і тісто швидко збиваються з гачка, тому краще використовувати міцніші насадки.

Де ловити карася на гумку

Місцями лову карася на гумку можуть стати і відкриті ділянки води, і вікна водної рослинності, головне щоб можна було доставити грузило гумки в потрібну точку.

Рибалки також встановлюють карасеву гумку і біля очерету, що дасть змогу ловити більших карасів. Великою перевагою лову гумкою є можливість лову карася на великих дистанціях і в будь-яку погоду, особливо якщо порівнювати ловлю на гумку з ловом на поплавкову вудку.

Вантаж гумки. Він призначений для утримання всього оснащення на місці. Що більший вантаж, то краще, бо ні риба його не зрушить і течія не заважає. Але з’являється проблема закидання. Закинути вантаж можна з руки, а можна занести його човном. Природно, використання човна дає велику перевагу рибалці під час лову на гумку. Якщо човна немає, то велику роль під час закидання відіграє техніка закидання, яка набагато складніша за закидання простим спінінгом, адже вага грузила може сягати і 400 грамів.

Вантаж кріпиться не до самої гумки, а до міцної мотузки, яка і кріпиться до гумки.

Сама гумка являє собою амортизатор. Довжина гумки залежить від дальності закидання, і ставиться у співвідношенні 1:5, тобто на метр гумки п’ять метрів волосіні. Гумку кріплять до грузила через відрізок товстої волосіні або мотузки, радимо саме мотузку, оскільки з мотузкою і надійніше, і безпечніше закидати, не побоюючись порізатися. Важливо розташувати оснащення на землі таким чином, щоб під час закидання нічого не переплутувалося і не чіплялося.
Тепер розглянемо гачки і повідці для лову карася на гумку. Кріпляться повідці на основну волосінь через вертлюжки. Кількість гачків може бути будь-якою, але оптимальною їх кількістю буде 5-7 гачків. Повідці потрібно чіпляти між собою на відстані більш як два повідці, щоб повідці не змогли зачепитися один за одного. Далі ця волосінь кріпиться до самої гумки. Розмір і колір гачків підбирайте самі, оскільки клювання може залежати від розміру і кольору гачків.

Тактика лову карася на гумку

Тепер розглянемо тактику лову карася на гумку. Закидаємо грузило з гумкою, на велику відстань. Частина гумки має залишатися на березі. До гумки кріпимо вставку з повідцями. Як наживка можуть підійти черв’яки, опариші, хліб, перловка і манка, тобто все, що любить вибагливий карась.

Брати на риболовлю краще всі приманки, оскільки неможливо знати напевно, що саме буде до смаку карасю сьогодні.

Пам’ятайте і про підгодовування, яке закидається в лінію до волосіні.

Край волосіні чіпляється в проріз мотовила, яке встановлено на березі. Клювання риби фіксується будь-яким саморобним сигналізатором, який кріпиться на волосінь. Сигналізатором може бути звичайна дерев’яна паличка, грудка землі, або дзвіночок. Підсікання риби має бути різким і коротким, до 30 сантиметрів, після чого риба витягується, змінюється наживка і під натягом гумки самостійно йде у воду, знову ж таки повторимося про високий темп лову.

Висновок. Ловля карася на гумку є дуже результативним способом, і пояснюється це насамперед точною подачею приманки на кормову пляму, великою кількістю гачків і високим темпом лову. І хоч ловля риби гумкою не вважається спортивною, на відміну від фідера, але з основним своїм завданням – ловом риби, гумка справляється відмінно.